hücrenin otomatik yenilenmesi

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - ing
arkadaşlar merhaba

şöyle bir problemim var; A1 hücremdeki bilgiye göre B1 hücremdeki fonksiyonum uyarı vermektedir. A1 hücreme bilgiyi elle girdiğimde problemim yok. ancak bilgiyi a1 e yapıştırdığımda B1 bu bilginin doğru olmasına karşın hala uyarı vermektedir. A1 e F2 ile girip enter yaptığımda ise problem ortadan kalkmaktadır. Az bilgi girişinde problem değil ama 1000 i aşkın satırlar olduğunda bu iş biraz sıkıcı gelmektedir. bir diğer yolumuz varsa yardımlarınızı rica ediyorum.

İyi çalışmalar, Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - ing
danersin bu kod başarısız oldu. aslında tam benim anlatmak istediğim mevzu ama olmadı. şu şekilde benim problem; hücre şekli text olan hücreleri, hücre şekli number olan hücrelere özel yapıştırla sadece değerleri yapıştırı seçerek yapıştırdığında kopyalanan hücrelerin sayı olarak tanınmaması. bu durumda F2 enter yaparak düzeltiyorum. ama dediğim gibi kodu çalıştırdığımda (ilk 5 satır için) 5. satıra geliyorum ama sadece enter yapıyor sanırım. çünkü hücrelerde değişiklik olmuyor.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Dosyayı ataçlayabilirmisiniz

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - ing
zafer ataçlamak istiyorum ama forumun yeni üyelerinden birisiyim. dosya ekle gibi bir şey bulamadım nasıl ataçlamam gerekiyor acaba.

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
YUKARIDA "CEVAP YAZ" VAR, TIKLA VE AÇILAN SAYFADA ALTTA ATAÇ EKLEYE BAS

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - ing
merhabalar,
dediğinizi yapıyorum ancak atç ekle diye bir şey inanın göremiyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - ing
İnşallah bu forum beni tembelliğe alıştırmaz :lol: