Hücreye Açıklama olarak SES eklenebilir mi?

Hücreye Açıklama olarak SES eklene bilirmi? Nesne ekleden ekleniyor ama çalması içinde çift tıklamak gerekiyor. Sadece mouse ile üzerine gelindiğinde yazılı açıklamaların otomatik görüldüğü gibi ses dosyasının da otomatik çalması sağlana bilirmi ?

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
'Aşağıdaki kodları bir modül oluşturarak içine yerleştirin
'1.wav, 2.wav sizin açıklamalarınızı kaydedeceğiniz örnek ses dosyaları
'olacak bunları değiştirebilirsiniz.

Declare Function sndPlaySound32 Lib "winmm.dll" _
Alias "sndPlaySoundA" (ByVal lpszSoundName _
As String, ByVal uFlags As Long) As Long
Sub Aciklama1()
Call sndPlaySound32("C:\ses\1.wav", 1)
End Sub
Sub Aciklama2()
Call sndPlaySound32("C:\ses\2.wav", 1)
End Sub

'Daha sonra dilediğiniz butonun mause move özelliğini kullanarak dilediğiniz
'ses dosyasını çalıştırabilirsiniz.

Private Sub CommandButton1_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
call Aciklama1
End Sub

Nazif Teşekkür ve yardım

Nazif çok heyecanlandım. Bankada yaptığım tablolarda çok işime yarayacak, ancak ;

1: Bir modül oluşturmak demek, excel sayfa adına sağ tıklayınca çıkan kod yazma sayfasını mı kastediyorsun.

2: Mouse move özelliği ne demek. Biliyorum sıkılacaksın ama müsait olduğun bir zaman vakit ayırırsan sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
Merhaba Fonksiyon eklemek için alt+f11 tuşlarını kullanarak vb kısmına geçin resimlerde göstermeye çalıştım.

Excel Vers. ve Dili
xp profesional 2002
kardeş yine bizimgibi yeni başlayan arkadaşlar bundan pek anlamaz heralde veya ben anlamadım. keşke bir örnek dosya yapsanda onu bir incelesek. ordaki makroları kopyalayıp yapabiliriz. ilginden dolayı teşekkürler..

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
Sayın, acarselcuk1 ben teşekkür ederim, umarım faydalı olabilmişimdir. İyi çalışmalar.

Nazif Bey

Biliyorum bıktırdım. Ama;

1. Sayfa altından kod görüntüledim.
2. Çıkan VB sayfasından modül ekledim. Açılan yeni modül sayfasına

Private Sub CommandButton1_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
call Aciklama1
End Sub

kodunu yapıştırdım.

3. Daha sonra yine insert modül düğmesine tıklayp ordan user formu açtım.Command buton a basıp bi buton yaptım. Sonra butona çift tıklayıp sağ üst köşeden mouse move özelliğini seçtim.

4. Bu arada c: de ses klasörünün içine 1.wav 2.wav ses dosyalarını kaydettim.

Seninörnek dosyanla denediğimde bir butonun üstüne geldiğimde otomatik çalıyor bir butona ise tıkladığımda çalıyor.

Ben de ise yukarıdakileri yaptım ama sayfamda buton falan oluşmuyor.

En son sağ üst köşeden vb sayfasını kapatıyorum. Excel sayfanda buton falan yok. Bi daha el atın nolur.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
Merhaba, Sanırım sayfa üzerine buton koymayı unuttunuz, Excel sayfasında yukarıda bulunan menüden Görünüme gelin, ordan Araç Çubuklarına , ordan Visual Basic yazan başlığı seçili hale getirin Excel sayfanızda Visual Basic düzenleme kutusu açılacaktır. O kutudan buton ekleyebilirsiniz.

Nazif bey Çok teşekkürler.

Nazif bey Çok teşekkürler. Sonunda becerebildim. Sabrın için gerçekten çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
Rica ederim, bende bazen üstadların sabrını zorluyorum. Sağolsun onlarda gerçekten çok sabırlı ve özverili bir şekilde yardımcı oluyorlar.