Hücreye değer atama

merhabalar uzun bir aradan sonra tekrar forumdayım

Forumu biraz inceledim fakat bulamadım problemimle ilgili bi rörnek

Problem şu:Tablo 1 de kalite kalibre ve menşeli sütünları var ve bu değerlere göre değişen lot number var benim yapmak istediğim tablo2 de veya tablo 2 sorgusunda ,farketmez,kalite, kalibre ,menşeli değerlerini girdiğimde tablo1 deki karşılığı olan lot number ın kendiliğinden sorguya veya tabloya yazılması yardımcı olursanız sevinirm saygılar...

Excel Vers. ve Dili
2010
hücreye değer atama örnek

sayın ilhangundogdu77
sanırım örnek formla bu şileminizi halleder, iyi çalışmalar

alana değer atamak

sayın atilla52 öncelikle ilginiz için teşekkürler fakat ben bu veritabanında form kullanmak istemiyorum tek istediğim sorguya veya tabloya ürünün kalitesini giricem menşelini giricem kalibre alanı boş kalacak.bir kaç gün sonra (kullanım şeklini anlatıyorum) bunu kullanan kişi ürünün kalibresi belli olduğunda sadece kalibre alanına giriş yaptığında tablo1 deki karşılığını sorguya yada tabloya otomatik aktarsın istiyorum.çünkü bu kod numarası önemli ve hatalalara neden olabiliyor.

Excel Vers. ve Dili
2010
sayın ilhangundogdu77
yinede form kullanmanız gerekiyor sürekli formla işleminizi yapıp form içinde alanların yanına bir buton koyarak hangi alanın karşılığına veri girmek istediğinizde bu butonu tıklamanız gerekecek. bir örnek daha göndereceğim size form harici bu işlem otom. olmaz

Excel Vers. ve Dili
2010
alana deger atamak

ben çözümü bu şekilde buldum belki daha somut bir çözümü olan vardır.
iyi çalışmalar

ismailerkan15

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
5-11-2026
slm

sanırım istediğinizi anlamışımdır. secimi yapınca otamatik olarak deger yazma dosya ekte .
kolay gelsin