Hücreye Girilen Değerin Taşınması

sevgili arkadaşlarım aranıza yeni katıldım ve sizlere bi sorum olucak..
excel den o kadar anlamıyorum fakat kendi çapımda bi şeyler yapmaya çalışıyorum onun için sorumun anlatımında bazı eksikler olabilir şimdiden özür dilerim..

sorum şu: bi hücreye girilen sayıyı mesela a1 olsun hücremiz,buraya girilen sayının otomatik olarak başka bir hücreye veya başka sayfadaki bir hücreye kopyalanmasını istiyorum veya kesilip yapışmasını ve a1 e girdiğimiz sayınında a1 de kalmamasını istiyorum..bunu nasıl yaparım..

basit bir anlatım olursa sevinirim..

saygılarımla...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba,hoşgeldiniz.

Eğer aynı sayfada iseniz herhangi bir hücreye =A1 formülünü yazarsanız A1 değerini o hücreye taşımış olursunuz, başka bir sayfaya taşıyacaksanız bu sefer =Sayfa1!A1 formülünü kullanabilirsiniz.

NOT:Lütfen sorunuzu tanımlayıcı başlıklar seçiniz.

NOT:Lütfen sorunuzu tanımlayıcı başlıklar seçiniz.
uyarınızı dikkate alacağım teşekkür ederim..

=A1 formülünü yazarsanız A1 değerini o hücreye taşımış olursunuz, başka bir sayfaya taşıyacaksanız bu sefer =Sayfa1!A1 formülünü kullanabilirsiniz.
mesela b1 e =a1 formülünü yazdım a1 e yazdığım b1 de gözüküyor ama a1 dekini sildiğim zaman b1 de siliniyor...benim istediğim b1 dekinin silinmeyip oradakalması..inşaallah anlatabildim..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu durumda formüllerle isteğinizi gerçekleştiremezsiniz. Bir makro yazmak gerekir. Makrolu bir çözümü tercih edermisiniz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyiniz,gerekli açıklamalar dosya içindedir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Çalışma dosyanızı gönderseniz daha fazla yardımcı olunabilir, şu anda nasıl kullanmak istediğiniz tam anlaşılmıyor bu özelliği, çünki 50 değişik şekilde yapılabilir istediğiniz şey.