Hücreyi Diğer Sayfaya Taşıma (koşula bağlı)

bysabo

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-11-2028
Merhaba

Dosyalarla ilgili yaptığım işlemleri not aldığım bir excel dosyam var.

bu excel dosyasında A sütununda dosyanın durumu, B sütununda dosya numarası, C sütununda yapılan işlem, D sütununda yapılan işlemin tarihi yazıyor

Benim isteğim;

Eğer Mümkünse
A sütununa bir checkbox koyup işaretlediğimde veya durumu "tamamlandı" yaptığımda, B sütununda yer alan Dosya adıyla bir sayfa oluşturup, satırı A sütunundan H sütununa kadar bu sayfaya taşımak istiyorum. Böylece daha sonra aynı dosya adını ekleyip işlem yaptığımda aynı sayfaya taşıyabilir ve bu dosya ile ilgili yapılan tüm işlemleri arşivleyebilmiş olurum.

Eğer mümkün değilse
A sütunundaki checkbox'u işaretlediğimde satırdaki A-H arasındaki tüm bilgileri kendim belirlediğim diğer sayfaya taşımasını istiyorum.

Örneğin :

Durum

Dosya No

İş

Tarih

Not

Çalışılıyor

2023/19

Dosyanın gelmesi bekleniyor

04/10/2023

Şeklinde bir excel sayfam olduğunu düşünelim. Buradaki Durum'u Tamamlandı yaptığımda veya checkbox koyup işaretlediğimde bütün satırı Dosya no'da yer alan isimli bir sayfa oluşturup oraya taşımasını veya bu mümkün değilse kendim belirlediğim sayfaya taşımasını istiyorum.

Burada dikkat edilmesi gereken ise hangi şekilde taşınırsa taşınsın, taşındığı sayfada sırası gelen boş satıra taşıması gerekiyor. Yani taşınan sayfada hangi satıra taşınacağını kendisi otomatik olarak sıralamalı.

umarım açıklayabilmişimdir.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Eminim çok kişinin işine yarayacaktır.

bysabo

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
01-11-2028
Pek mümkün olmayan bir şey mi sordum acaba ?

bysabo

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
01-11-2028

bysabo

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
01-11-2028
Hatırlatma amaçlı yazıyorum müsait bi zamanda bilgi sahibi bir arkadaş ilgilenebilir umarım.