Id noyla aynı isimdeki klasörü nasıl açtırırım?

Arkadaşlar, formdaki her bir kaydın Id numarası ile aynı isimde bir klasör oluşturup hangi kayıttaysak o kaydın numarası ile aynı olan klasörü nasıl açtırabilirim? Örneğin : Id = 1 ise, c:\mdb\resimler\1\ klasörünü, Id = 2 ise, c:\mdb\resimler\2\ klasörünü açacak.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın tahsink,

Kod:
MkDir C:\mdb\resimler\ & Me.txtID
Kod parçasıyla form üzerindeki txtID içindeki no ya göre klasöe oluşturabilirsiniz.

Kod:
With Application.FileDialog(msoFileDialogFilePicker)
        .Title = "Resim Seç"
        .Filters.Add "Bütün dosya türleri", "*.*"
        .Filters.Add "JPEGs", "*.jpg"
        .Filters.Add "Bitmaps", "*.bmp"
        .FilterIndex = 3
        .AllowMultiSelect = False
        .InitialFileName = "C:\mdb\resimler\" & Me.txtID
        result = .Show
Kod parçasıyla da klasörü görüntüleyebilirsiniz.

Kod:
.Filters.Add
ile de görüntülemek istediğiniz dosya uzantılarını ekleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Access 2002-2003 tr
Sayın Modalı hocam,

Klasör oluşturmada yazdığın kodları ekteki dosyaya ekleyebilir misin?. Teşekkürler. iyi çalışmalar:hey:

Excel Vers. ve Dili
Sayın hızır

Uygulama ek de. Ancak önceden C:\mdb\resimler\ klasörlerinin oluşturulması gerekiyor.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002-2003 tr
Sayın Modalı;

Dizin oluşturma işlemi tamam. Çok teşekkürler. iyi çalışmalar.

"OWC10.DLL" sürüm 1.1 dosyasına eksik veya hatalı başvuru.

Programı çalıştırdığım zaman "OWC10.DLL" sürüm 1.1 dosyasına eksik veya hatalı başvuru içeriyor. mesajı geliyor. Çalıştırmam için ne yapmam lazım? Teşekkürler.

"OWC10.DLL" sürüm 1.1 dosyasına eksik veya hatalı başvuru.

Programı çalıştırdığımda "OWC10.DLL" sürüm 1.1 dosyasına eksik veya hatalı başvuru içeriyor. Mesajı geliyor. Bunu çalıştırmak için ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleme:
İlgili klasördeki resimlerden slideshow yapmak istiyorum

asıl istediğim klasör oluşturmak değil de, klasörün içindeki dosyaları görüntülemek. Hatta mümkünse, ilgili kaydın klasöründeki resimleri slideshow olarak göstermek.

Excel Vers. ve Dili
Sayın tahsink,

Daha önce verdiğim cevaptaki çözümü uygulamanız gerekiyordu. Uyguladım ve oldu. Uygulamayı ekliyorum resim klasörüyle birlikte aynı yere kopyalayıp çalıştırın.

iyi çalışmalar:)

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Merhabalar;

Bu örnek üzerinde çalışıyordum.

"CurrentProject.path & "\resimler\" & Me.ID"

klasörü açılıyor, içinden bir resim seçmek gerekiyor, resmi seçip (çift tıkladığımda) bir görüntü gelmiyor. Yanlış bir işlem mi yapıyorum acaba.

2. olarak ta bu resimleri form üzerine yerleştirilecek bir resim görüntüleme nesnesi (çerçevesi) vasıtasıyla sırasıyla izlenebilirmi? Kaç resim varsa bir butona basarak peşpeşe form üzerinde görüntülensin istiyorum.

İyi Çalışmalar , İyi Akşamalar.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

senin istediğine benzer bir şey ama birde slayt gösterisi örneği vardı onuda bir ara atarım

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Sn gulsum1 ilginize teşekkürler,

Sizin bu konuda son gonderdiğiniz örneği ("Images in A2K") inceledim. Yalnız benim gibi acemi biri için bu dosya gerçekten ağır geldi.

Benin düşündüğüm daha basit ; Eklerdeki PERSONEL dosyası içerisinde "Resimleri göster" butonuna basınca; buraya tanımlanacak resmin direkt açılması.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Arkadaşım 2003 ofis yada xp içinde "Northwind" diye hazırlanmış örnek programın içinde senin söylediğin gibi, resim yolu gösterilmek suretiyle DATA ya yolu yazılıyor, daha sonra formda o yolu yazılan resmi görebiliyorsun. Dataya sadece yolu yazıldığından yaptığın programıda yormuyor. İstersen sadece göster butonuyla aynı örneği geliştirebilirsin, saygılar..

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

eğer nortwindeki örneği kullanacaksan referanslara dikkat yoksa tekrar geri dönersin nordwindeki kod bir referansa başvurur aynı referansı kendi programında ekle