İfade Tür Uyuşmazlığı

Excel Vers. ve Dili
Microsoft
Arkadaşlar,
Kendi ihtiyaçlarıma cevap verecek bir nevi ajanda yapmaya çalışıyorum ancak hata veriyor. Hatayı nerede yaptığımı söyliyebilirmisiniz. Bir de yaptığım işlemlere göre kurgu hatam varmı mantığı dogru oturtabilmişmiyim .

Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2010
sayın osman selim örneğinizi inceledim sizin örneğinizin içinde yapmaya çalıştığınız form şekli baştan hatalı sql bir birleşme sorgusu yapar gibi kolay giriş ekranı (form) oluşturmak veri işleme hataları ile sonçlanır.
sizin ne yapmak istediğinizi ben form üzerindeki alanlara bakarak ben anlayamadım yani sizin tablolarınızdaki alanları ayırmışsınız güzel ilişkilendirmişsiniz oda güzel, fakat
1. öncelikle sizin ilişkilendirdiğiniz küçük ayrıntı tabloları örneğin bir müşteri için söyleyeyim önce müşteriler diye bir tablo yaparak bunun alanlarını müşteriler ile ilgili bilgileri içersin.
2. sonra sizin bu bilgilere dayanarak yapmak istediğiniz işlemde eğer müşteriler tablosundan bilgi çağırılacaksa eğer açılan kutu ile bunu çözümleyiniz
asla ve asla sql birleştirme sorguları ile giriş yapmanıza izin vermez bilmem anlata bildimmi.

yani sizin yapmaya çalıştığınız işlemi maddeler halinde yazın bir kolayına bakalım
bunun üzerinde düzeltmeye değmez
saygılar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft
Teşekkür ederim

Attila bey ilginize teşekkürler,
1- Müşterilerimin adres telefon bilgileri gibi şahsi,
2- Onlarla yaptığım günlük görüşmelerimi not alabileceğim ticari,
a- Bu Müşteriyle en son ne zaman görüşmüşüm. Ör: 3 ay dır görüşmedin "acil görüşmelisin" gibi uyarı verebilen bir raporlama

3- Onlara verdiğim makinalarla (eger verebildiysem) ilgili servis kayıtlarını;
a- Makinanın Adı , Kurulum tarihi, Seri No, ve servis tarihleri ve detaylarını tutabileceğim bir çalışma yapmak istiyorum.

Bunula ilgili tablolama mantığını nasıl çözerim. Yaptığım tabloya göre eksiklerim neler Hangi Konulara agırlık vermeliyim. Elimdeki Kitap Arkadaş Yayınevinin Enine Boyuna Acces 2003 kitabı.

İlginiz ve cevabınız için yeniden teşekkür ederim. Uyarılarınızı çözüp tekrar deniyeceğim.

Excel Vers. ve Dili
2010
Sayin Osmanselİm,
Elİnİzde Bulunan Kİtap Çok İyİ Bİr Kİtap Hatta Kİtabin Cd İÇİnde BİrkaÇ Örnekte Var Otelcİlİk İle İgİlİ Rezervasyon Kayitlarini GÖsterİyor
Onun Tablolarina Da Bİr GÖz Atin
ÖrneĞİn Şunlari Yapiniz.
1.mÜŞterİler Tablosu
2.not İÇİn Ayri Bİr Tablo MÜŞterİ No Ya BaĞlayabİleceĞİnİz Ayrintiyi Unutmayin
3.mÜŞterİ GÖrÜŞmelerİnİ TutacaĞiniz Bİr Tablo Bunu Notlar İÇİn KullandiĞiniz Tablonun İÇİnde De GÖsterebİlİrsİnİz Ayri Yapmaniza Gerek Yok
4.makİnalarla İlgİlİ Bİr Tablo MÜŞterİlere VerdİĞİnİz Ve Bunun Ardindan
5.mÜŞterİler Formu Ve Bu Form Üzerİnde Kolay ErİŞİm Butonlari İle İlİŞkİlİ Alanlara BaĞlanan DİĞer Formlara (buda Sİzİn MÜŞterİlerle İlgİlİ HazirladiĞiniz Kolay GİrİŞ Formlari) Na BaĞlanma BÖylece Verİlerİnİzİ Ve Raporlarinizi Rahatlikla Kullanabİlİrsİnİz
İyİ ÇaliŞmalar