iki alt formu bir biri ile ilişkilendirmek

Excel Vers. ve Dili
office2003
merhaba arkadaşlar ek te gönderigim dosya ile ilgili bir sorunum var. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
soruna gelince girişler adlı bir formum var bu formda iki adet alt forum var bu iki adet alt forumda artikel adlı veriyi bir biri ile ilşkilendirmem lazım ki orada bana istediğim raporu verebilsin

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Dosyayı ekleyememişsiniz

Dosyayı ekleyememişsiniz eklentileri yöneltten dosyanızı eklerseniz yardımcı olabiliriz

Excel Vers. ve Dili
office2003
zaten ver

M3 alt formuna artikel metin kutusu ekle
önce emeğin için teşekkür ederim fakat;
form şekli görüntülendiğinde artikel gözükmeyecek şekilde tasarlandı.
ayrıca benim sorunum iki alt formu birbiri ile ilişkilendirmek

sen ekle girişler formunda gözükmez, ve bu alan olmadığı için bağlantı oluşmuyor. ben ekledim sorun yok

Excel Vers. ve Dili
office2003
anlatamadım galiba

sen ekle girişler formunda gözükmez, ve bu alan olmadığı için bağlantı oluşmuyor. ben ekledim sorun yok
m3 tablosunda artikeller var sadece form göükürken görünmesini istemediğim için görünmez durumda

yoktu ben ekledim sorun kalmadı . eklediğim örneğin ekte m3 formu aç bakabilirsin.

Excel Vers. ve Dili
office2003
emeğin için teşşekkür amma

yoktu ben ekledim sorun kalmadı . eklediğim örneğin ekte m3 formu aç bakabilirsin.
dostum emek harcamışsın sağol ama benim sorunum o değil ayrıca "artikel" "işlem"in altında gizli bakarsan görürüsün. soruna gelince giriş formunda iki tane alt form var bu iki alt formu artikele göre ilişkilendirmek istiyorum. benim m3 ile ilgili bir sorunum yok.ben sadece veri girişi kolay olsun diye bunu istiyorum

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın nafri37,

Bu iki alt formun ana formla olan ilişkisini çözemedim. Bir de ana form kayıt yapmıyor fonksiyonu hakkında bilgi verebilirmisiniz.

İstedğiniz kısmı çözdüm. Sorguya dayanan bir form oluşturun. Ondan sonra bu forma adetler formunu alt form olarak ekleyin iki form arasındaki ilişki artikeller olsun. Ondan sonra da oluşturduğunuz bu sorgu formunu ana forma alt form olarak yerleştirin. Açtığınızda iki alt formun birbirleriyle ilişkili olduğunu göreceksiniz.

Hesap makinasıyla ilgili sorunuza da bakıyorum. Sanırım olur. Ama denemem gerekiyor.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
office2003
sayın modalı,
ana form "giriş" alt form "Sorgu.GİRİŞLER" 2. alt form "adetler" şeklinde "giriş" formuna veri girereken "Sorgu.GİRİŞLER" ile ilişkisi var ve kayıt girilirken herhangi bir sorunla karşılaşmadım. sorun alt form "Sorgu.GİRİŞLER" ile 2. alt form "adetler" arasında "artikel"i baz alarak bir ilişki oluşturmak. söylediğinizi daha önce yaptım fakat form veri sayfaları şeklinde gözükmesi gerektiği için bu yaptığımda olmadı.
emeğiniz için teşekkür ederim