İki ayrı Excel tablosunu senkronize etmek

Ýki ayrı Excel tablosunu senkronize etmek

İyi günler,

HardDisk üzerinde kullanmakta olduğum bir Excel tablosunun, aynı zamanda Network üzerinde de bir kopyasını tutmak, HD üzerindeki tabloda yapılan değişiklikleri save edildiğinde otomatik veya manuel olarak (buton ile vb) Network üzerindeki dosyada da yapabilmek mümkün mü? Bir anlamda iki dosya arasında bir çeşit senkronizasyon sağlamak istiyorum.

Tabloyu "publish web page + add interactivity" yöntemi ile network üzerinde yayınlamayı deniyorum ama orjinal tabloda "external reference" lar olduğundan sorun çıkartıyor.

(Excel ben de ING olduğundan bazı tanımlamaların Türkçe karşılıklarını bulamadım, kusura bakmayın)

Teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Mevcut dosyanızı bir butona basarak network üzerinde istediğiniz pcye yedekleyebilirsiniz. Bunun içinde aşağıdaki gibi bir kod kullanabilirsiniz. Ağ üzerindeki yolu kendinize göre değiştirin.

[vb:1:a54973bd71]Sub kopyala()
ActiveWorkbook.SaveCopyAs Filename:="\\Sevkiyat\c\Belgelerim\kopya.xls"
End Sub
[/vb:1:a54973bd71]

Cevabnız için teşekkür ederim,
Hem save edip aynı anda da network üzerine yedeklemesi için makroyu aşağıdaki gibi yaptım.

Sub LCTABLONETWORK()
ActiveWorkbook.Save
ChDir "O:\akreditif borçları"
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:= _
"O:\akreditif borçları\AKREDITIF ODEME DURUMU TABLOSU.xls"
End Sub

Sorunsuz çalışıyor ancak şimdide başka bir sorun çıktı:
Network üzerindeki tabloyu herhangi birisi görüntülemek için açtığı anda ben de aynı anda tabloda değişiklik yapıp makroyu çalıştırırsam "Run time error 1004 - operation failed "...xls" is write reserved" şeklinde error veriyor..

Network üzerindeki dosyayı her defasında "open a copy" şeklinde açtırmak çözüm olabilir ama makroyu çalıştırınca network üzerindeki dosyayı overwrite edeceğinden bu ayarda gidecektir diye düşünüyorum.

Teşekkürler..