iki form olacağına tek form olsun,yerden tasarruf etsin,lütfen yardım

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
--------------------------------------------------------------------------------

merhaba arkadaşlar.dediğim gibi bir formun Kayıt Kaynağı nı birden fazla tablo veyahut sorguya bağlayabilir miyiz? hem böylece fazladan bir form yapmaya gerek kalmaz değil mi? .. ve bir sorgunun parametre değerini birden fazla denetime dayandırabilir miyiz? yani şöyle;bi sorgu hazırladım , ölçüt kısmına [forms]![KAYITLAR]![işte her neyse denetimin adı..] girdim.aynı anda bu bağlantıyı başka bir formda başka bir denetime atamak istiyorum.yardımcı olur musunuz ,iyigünler

Excel Vers. ve Dili
2010
ne güzel atayın işte yaptığınız gibi olmuş işte siz söylüyorsunuz sayın takoo
şimdi 5 adet tabloyu birleştirmek le sağlıklı veri alınır sorgulanır ama asla ve asla veri girişine izin vermez kardeşim okutur yazdırmaz yazdırır okutmaz gibi düşün true false false true
ama iki ayrı tablo birleştirilebilir siz bunun aynı benzer alanlarını ilişkilendirin böylece benzer alanları form üzerinde kullanmanız 1 er kez kullanmanız ve kısa olması açısından kalan verileride size bilgiyi sağlayacak açıdan olsun bu şekilde olur fakat 3,4 ve fazla tablolarla tekform alt formlar olur sorguda birleştirip sadece sorgulama yapılır veri işlenmez.
birde şunu dene
form aç 1 adet ve ana formu diğer tablolarla aynı özelliği taşıyan 1 alan da olsa o formun ana verisi o olsun ve sen sonradan hangi tabloların verilerinin form üzerinde görünmesini istiyorsan bu tablolardan bir er birer form üzerine formlar oluştur ve alanları aynı olan verileri bağla ve bu verileri görünmez yap sonra istediğin olur
ha birde bu formu yaparken tab form şeklinde form seçmen daha akıllıca olur böylece istediğin de olmuş olur.
iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
bi bakacam,çok teşekkürler kardeş,kolay gelsin