iki formu aynı tabloya kaydetme

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
Arkadaşlar ekte sunmuş olduğum form2 de üstbilgide bulunan bilgilerin sabit kalmasını istiyorum. Ayrıntıda bulunan bilgiler değiştikçede üst bilgilerde bunlara eş olarak tabloya kaydolsun.

Excel Vers. ve Dili
2003
e be kardeşim sonunda benim dediğime geldinmi sen bu etf programına başladığında sana bir tablo tasarımı nasıl yapılır anlattım sen o anlattıklarımı hiç kaale almadığın için şimdi sağ kulağını sağ elinle sol tarafından tutmaya çalışıyorsun tekrar anlatıyorum eğer anlattıklarımı uygularsan istediğin şey hiç zahmetsiz olur 1 unutma her tabloda 1 adet otomotik sayı bir adet de sayı alanı olur yalnız ilk tablo hariç bu bütün tablolar için geçerlidir

sana yapman gereken tabloları tekrar anlatıyorum öncelikle bir muhtarlık tablosu yapacan böylece her muhtarlıkta kayıtlı olanlar ayrı olacak
muhtarlıkid=otomotiksayı muhtarlıkadı=metin yada aramakutusu
2.tablon sokak tablosu her muhtarlığın her sokağını ayıracan bu tablodaki muhtarlıkid ile ilk tablodaki muhtarlıkid yi araçlar ilişkiler den birleştirecen
muhtarlıkid=sayı sokakid=otomotiksayı sokakadı=metin
3.tablon
bu tablodaki biana adına müstakil olanları müstakil olarak girersin bu tablodaki sokakid ile bir önceki tablodaki sokak id yi de ilişkilerden birleştirecen
sokakid=sayı kapıid=otomotiksayı kapıno=sayı bina adı=metin
4.tablon
bu tablodaki daireno müstakilev bile olsa 1 dersen değişen birşey olmaz
bu tablodaki kapıid ile bir önceki tablonun kapıid side birleşecek
kapıid=sayı daireid=otomotiksayı daireno=sayı tuvaletdurumu=metin ısınma=metin
5.tablon son tablon
daireid=sayı TC KİMLİK NO,ADI SOYADI,BABA ADI,ANA ADI,ÖLÜM/YERDEĞİŞTİRME,YAŞ,YAŞARALIĞI şeklinde devam eder

bu tabloları yapıp ilişkileri bağladıktan sonra tabloları birbiri üstüne altform lar olarak ekleyecen

yani senin ilk formun muhtarlıkformu olacak onun altında sokak formu olacak onun altında kapıno formu olacak onun altında daire formu olacak onun altında ise kişiler formu olacak

sen diyelim sancak mah muhtarlığı girdin o muhtarlığa bağlı sokakları sokakformuna girecen o sokaktaki kapıları kapı formuna o kapıdaki daireleri daire formuna o dairede oturanlarıda kişler formuna girecen böylece her seferinde aynı şeyleri yazmamış olcan bir defa sancak mah yazdınmı istersen o mahalleye 1000 tane sokak gir bir defa gülistan sokak yazdınmı o sokağa 1000 tane kapı numarası gir bir defa kapı numarası gir 150 kattan her katta 10 daire olmak üzere 1500 daire gir bir defa daire gir o daireye istersen 100 çocuklu bir aile gir sanırım bu kadar aydınlatıcı bilgi yeter önce tablolarını bu tarife göre düzenle kodlar hesaplamalar hepsi sonra gelir daha öncede söyledim iyi bir veri tabanı iyi bir tablo tasarımından ortaya çıkar diğer bütün işlemler ayrıntı ve fasa fiso dur.nokta

kunutmadan benimde sağlık ocağında çalışan arkadaşlarım var ve sizin devamlı olarak etf formu gönderdiğinizi biliyorum ve senin hemen şu soruyu soracağını bilyorum biz bunu excell olarak müdürlüğğe veriyoruz işte sen dediklerimi yaptıktan sonra bir sorgu ile senin şimdi var olan etf tablon gibi bir tablo çıkarır ve bunu excele çeviririz hatta daha ileri gideriz ve müdürlüğün size verdiği excell formatına istediğimiz stun ve satırdan başlamak üzere verileri aktarırız

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2007
gülsüm hanım o halde bütün sokak adlarını kapı nolarını vede bina adlarını teker teker girmek gerekli. buda imkansız gibi birşey çok zor yani bunun daha basit yolu yokmudur? yani sokak adlarını yeni kayıt yapınca girsek olmazmı?

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
tabloları oluşturdum fakat alt form olayını beceremedim.

Excel Vers. ve Dili
2003
amaçda zaten o sağlık ocağının baktığı bütün mahhale sokak bina ve sakinleri girecenki hem etf hem hasta takibi hem doğum takibi hem aşı takibi hemde bebek takibi işlemleri yapabilesin bu tabloları yaptıktan sonra birde hastalık takip tablosu eklersin kişilerin sağlık ocağına ne zaman geldiği kaç defa geldiği ne teşhis konulduğu gibiişlemlerle birde bu tabloya ilaç takip tablosu ilişkilendirdinmi kişinin her geldiğinde verilen ilaçlarıda takip edilmiş olur birde ölü tablsou yaparsın ölüleri o tabloya atan bir kod yaprız böylece ölüm oranı vs gibi şlemleride yapan bir ölü tablon olur

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
gülsüm hanım sokak kapı ve site adlarını girdim ek yolluyorum bi bakarmısınız acaba ayrıca alt formu beceremedim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
gülsüm hanım şimdi napıcam alt form dediniz ama ben nasıl yapacağımı bilemedim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
ek yolluyorum tablolar da bulunan sokaklar ve site adı yeni sokak ve site adı eklemek için oluşturdum.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
gülsüm hanım şimdiki aşama nedir acaba

Excel Vers. ve Dili
2003
formları ben akşam düzenleyip büyük ihtimalle yarın koyarım

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
gülsüm hanım dediğiniz tabloları muhtarlık sokak kapı ve daire noları tek tablodan kişiler tablosu alt formu olarak oluşturdum şu an istediğim oluyo. Peki daha önce vermiş olduğunuz kodları aynen buna uygulasam geçerli olacakmıdır?

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
DoCmd.RunCommand acCmdRefresh kodları girince bu hatayı veriyo

Excel Vers. ve Dili
2003
bunu sil
DoCmd.RunCommand acCmdRefresh
gerek yok çünkü kodlar tabloyu günceller
onun yerine bu kodu yaz
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acRecordsMenu, 5, , acMenuVer70

Excel Vers. ve Dili
excel 2007