İKİ LİSTELENİN KARŞILAŞTIRMA YAPILARAK FARKLI OLANLAR

ÝKÝ LÝSTELENÝN KARÞILAÞTIRMA YAPILARAK FARKLI OLANLAR

İKİ LİSTELENİN KARÞILAÞTIRMA YAPILARAK FARKLI OLANLARI ÇIKARTMAK,ÇIKARTILAN LİSTEDE İSİM VE SOY İSİMLERİ AYNI OLANLAR VARSA GÃ?STERMEK

Excel Vers. ve Dili
2010 Excel-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21/03/2019
özet tablo ile yapabilirsiniz.

Merhaba, ekteki dosyada istediğiniz tablolar hazır. Ben Sayfa1 üzerine bir adet buton tanımladım. Bu butona tıkladığınızda Sayfa2 de istediğiniz tablo oluşturulmaktadır.
Kolay gelsin.

çok teşekkür ederim.acaba bunu nasıl yaptığınızı ayrıntılı olarak yazabilirmisiniz

:D :D
Merhaba, herşey kodlarda ama o kodları açıklamamı istiyorsanız biraz uzun olur. Kodlar sayfa1 in kod sayfasında. Biraz döngü kullanarak işi kısalltım. Döngülerle ilgi soru sormassınız heralde. Bir de hücre renklendirmesi var. Oda kodların en alt kısmlarında. Ã?nce bir inceleyin. Sonra varsa sorularınız cevaplayalım.
Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
janverjan,
acaba bunu nasıl yaptığınızı ayrıntılı olarak yazabilirmisiniz
Bu biraz haksızlık @cako'ya. Bana bir VBA kitabı yazarmısınız gibi birşey diyorsunuz şu an. En azından makrolar konusunda seviyenizi belirtirmelisiniz, yada kodlarda anlamadığınız satırları sorarsanız onları açıklasın @cako.

Selam Sayın Cako nun 218 sayılı mesajında ekte dediği dosyayı göremiyorum. Eke koyulabilir mi? Bende benzer bir konuda kullanmak istiyorum. Teşekkürler.

Sayın Coko İlginize teşekkür ederim.