İKİ LİSTEYİ BİRLEŞTİRME

ÝKÝ LÝSTEYÝ BÝRLEÞTÝRME

Merhaba uzun süredir formu takip ediyorum. Yeni kayıt oldum.. Elimde 1500 satırdan oluşan iki adet liste mevcut. Sheet1 ve sheet2 ben bu listedeki verileri sheet3 de toplamak istiyorum, ancak aralarında aynı olanlar var aynı olanları da sheet3 e tek olarak yazsın. verilerinide aktarsan.. Yani listem 1500 satır ve Y sütununa kadar uzanmakta.. Yardımcı olusanız sevinirim.. XP Profesionel kullanıyorum ingilizce Filteri ve advanced filteri denedim ancak sadece 1. sütunu tarayarak aktarıyor. veriler gelmiyor.. :kafa: [/b]

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Advenced filter ile her iki sayfanında birinci sütunlarının mükerrer olmayan bir listesini oluşturabildi iseniz 3. sayfada
VLOOKUP formülü ile karşılığına gelen değerleri getirebilirsiniz. VLOOKUP(düşeyara) ile ilgili dersanede bilgi var veya forumun arama fonksiyonu ile pek çok örnek bulabilirsiniz.
Siz 2 sayfadan toplam getireceğinize göre formülünüz şuna benzer birşey olacak hücre içinde 2. sütunları toplatmak için.

=vlookup(a1;sheets1!a1:y1500;2;0)+vlookup(a1;sheets2!a1:y1500;2;0)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Yada 2 sayfayıda alt alta kopyalayıp özet tablo-pivot table kullanarak çok daha kısa ve temiz bir çözüme ulaşabilirsiniz. bu konuyuda dersanede bulabilirsiniz.

Tşk. Alt alta kopyalayınca daha kolay olacak.. sanırım halledildi..