Iki Tabloyu birlestirme

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2010 Ingilizce
Arkadaslar Merhaba,

Excel tablosu olarak gelen datalari, bir form uzerine koydugum buton ile, ismi "import" olan bir tabloya aktariyorum. Buradaki basliklar ingilizce. ( name,Surname..). Benim esas kullanidigim ve kayitlarimin tutuldugu basliklarin turkce oldugu "Ana Tablo" adli bir tablo var. Zaman zaman tabloyu guncellemek icin excel tablosundan bir buton vasitasiyla tum bilgileri import tablosuna transfer ediyorum. Bu iki tabloyu personel numaralarina gore nasil birlestirebilirim?
Yani, excel tablosundan transfer yaptigim zaman 1001 nolu kayidin departmani degismisse yada 1001 nolu kayit Ali degilde mustafa olduysa bunu ana tablodada degismesini saglamaliyim.

Ekte basit bir ornek gonderiyorum.

Yardimlariniz ve paylasimciliginiz icin simdiden tesekkurler..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın TRUSA,

Bir sorgu oluşturun, iki tabloyu da ekleyin ve ilişkilendirin, sağ tıklayıp sorgu türünü güncelleştirme sorgusu olarak değiştirin. Ana tablonuzun güncelleştirilecek alanlarını ekleyin Güncelleştire ise örneğin [import].[name] gibi güncelleştirecek alanları ekleyin. Sorguyu çalıştırın.

Kod:
UPDATE [Ana Tablo] INNER JOIN Import ON [Ana Tablo].[Personel ID] = Import.[Personel ID] SET [Ana Tablo].Adi = Import.Name, [Ana Tablo].Soyadi = Import.Surname, [Ana Tablo].Bolum = Import.Deprtment;
Bu da uygulamanızda çalışan sorgu cümlesi. Import tablosunda bazı verileri değiştirip deneyin.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2010 Ingilizce
Selam Sayin modali,
Tesekkur ederim kisa zamanda yardimci oldugunuz icin. Soylediklerinizi aynen uyguladim. Fakat, listede bulunan 722 kisinin bilgiside listedeki en son kisiye ait oluyor. Yani 722 nolu kayitta Ali Canatan var. Tablodaki 722 kisinin ismi de Ali soyismi Canatan. Nerede yanlis yaptigimi bulamadim. Cesitli olasiliklar denedim ama olmadi.

yardimlariniz icin tekrar tesekkurler...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın TRUSA,

Örneği ekleyeyim belki gözünüzden kaçan bir şey vardır.
Sorguyu tasarım görünümünde açıp, veri görünümünü seçin bakalım orada tüm kayıtları görebiliyor musunuz?

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar