İki tarih arası rapor almak.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Ýki tarih arası rapor almak.

Selam arkadaşlar,

Forumdan aldığım büyük destekle yaptığım bir çalışmam var. Bu çalışmanın raporlama kısmına takıldım. Forumda arama yapıp örnekleri kendi çalışmama uyarlamaya çalıştım fakat verilen kodları çözemediğimden beceremedim. Ã?rnek olarak yollayacağım dosya üzerinde raporlama konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıca destek verecek arkadaşlarımın verilen kodların nasıl işlediğini de belirtmelerini rica ediyorum. Geliştirmek açısından.

Ã?rnek dosyada uygulamak istediğim rapor formatı aşağıdaki gibi olursa sevinirim.

Kullanıcı RAPORLAR menüsünü açtığında tarih aralığı seçeceği textboxlar geliyor ve ayrıca isimde seçebiliyor.

Eğer kullanıcı tarih girmeyip ismi seçip RAPOR GÃ?RÜNTÜLE butonuna tıklarsa seçilen isme ait tüm kayıp adisyonlar tarih sırası ile listelensin. Bu raporun en alt satırında ise "TOPLAM KAYIP ADİSYON SAYISI (DEÐER) ADETTİR." şeklinde bir mesaj yazsın. Tabi bu yazı listelenen raporun en altında görünecek print preview kısmında.

Eğer kullanıcı tarih girip isim girmezse bu sefer girdiği tarih aralığındaki tüm kayıp adisyonları tarih sırası ile listelesin istiyorum. Yine bu raporun en alt satırında da "TOPLAM KAYIP ADİSYON SAYISI (DEÐER) ADETTİR." şeklinde bir mesaj yazsın. Tabi bu yazı listelenen raporun en altında görünecek print preview kısmında.

Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

İyi çalışmalar dilerim. :hey:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar;

Dosya evimdeki bilgisayarda kayıtlı akşam zipleyip foruma eklerim.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
ofis xp, 2003
tarih süz

arkadaşım eki incelersen sana bir fikir verebilir . birde şimdi
i denetin

Excel Vers. ve Dili
ofis xp, 2003
tarih aralığına göre süzüp başka birsyfaya kopyalayıp istediklerini veriyor

Excel Vers. ve Dili
ofis xp, 2003
ha 2 ramalarda rapor sayfasında flitreleri iptal ettin belki hata ordan verebilir.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Ziplediğim zaman dosyanın boyutu büyük olduğundan gönderemiyorum. Daha küçük boyutta bir örnek hazırlayıp göndereceğim. :hey:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selam arkadaşlar,

Yardımlarınızı bekliyorum. Maalefef zipleyince sığmıyor o yüzden rar olarak sıkıştırılmış yeni halini tekrar ekliyorum.