iki tarih arası süzgeç tablodan bilgi alma

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
SELAM
birincisi çalışanlar kısmına tarih aralığı vererek süzme işlemi yapmak istiyorum (isme görede)
ayrıca mal alımındaki ürün adlarını seçtiğimde alış fiyatı otomotik gelmeli
satış fiyatındada aynı işlem uygulanmalı
ayrıca ayrıca satış fiyatına tıkladığımızda kişiye uygulanan en son satış fiyatını ve yapılan iskontoları görebilirmiyiz.işlem yapmak için değil ama en son yapılan iskontoları ayrı ayrı görmek mümkünmü.
teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
MsSql 2016, SSMS 17.1, Office 2013 ent. (Eng)
sorunu biraz karışık ifade etmişsiniz. aynı isimdeki tablo, sorgu ve form işi karıştırıyor. şunu söyleyebilirim:
tarih aralığına göre sıralamada sorgu tasarım görünümünde alım tarihi alanının ölçüt boşluğuna ">#tarih1# And <#tarih2#" yazarak sınırlandırabilirsiniz. her seferinde tasarım modunda açmayım derseniz ölçüt yerine "[lütfen aralığı giriniz]" yazıp sorguyu çalıştırınca açılan pencereye ">#tarih1# And <#tarih2#" yazarsınız. daha pratik olur.
umarım dogru anlamışımdır :)

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
çalışan hesabında yapacağız

Öncelikle teşekkür ederim
Haklısınız biraz karışık.Çalışana göre satış toplamı sorgusundan veri alan çalışan hesabı formu oluşturdum.
Çalışan hesabı formundada bu bilgileri,
1- İki tarih aralığı süzmek istiyorum
2- İsme göre süzmek istiyorum
Örneğin:01.11.2006 ile 30.11.2006 tarihleri arası hasana ait olan satışları.
Karmaşık bir işlem yapmak istiyorum ama yardımcı olurmusunuz bilmiyorum.
İşlem şu,çalışan hesabı formuna yapılan iskontoparıda almış olsam bu iskontoları gruplandırabilirmiyiz.İki farklı iskontomuz var.İskonto1 ve iskonto2.
1-İskonto1 %0 ile %10 arası ise,satış toplamlarının %5 ini alsın,
2-Eğer iskonto2 de %5 ve üzeri ise satış toplamının %2,5 ini alsın,
3-İskonto1 ve İskonto2 boşsa satış toplamının %10 unu alsın ve formda oluşturacağımız bir sütuna yazsın.
İskontoları alt formda göstereceğiz.Satış Faturasından alırız sorguda var.
Bunu yapmamız mümkünmü?
YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.