iki userfomun aynı ekranda olması

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Sn.Hocalarım ve arkadaşlarım. Hepinizin yeni yılı kutlu olsun.
Elimdeki dosyada bir userfomda kayıt girerken ikinci bir userformun da aynı ada kayıt girdiğim userfomun yanında görünmesini istiyorum. Yani aynı ekranda iki adet userfom buluncak birinci userfomda üretimden çıkan mamülleri kaydederken ikici userfom kalan hammadde miktarlarını verecek. Kayıt userfomu da bakiye userfomu da sorunsuz çalışıyor. Sorun olan tek şey iki userfomu aynı anda ekranda yan yana göstermek. Yardım edermisiniz lütfen

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Ekteki dosyayı incelermisiniz...

Sayın Cost Control, çok güzel bir çalışma.
Çalışmanızı kendime göre uyarlamak istedim, ancak başaramadım.
Listbox sayısı 7 adet olduğunda ve bütün listbox'lara veri girişi olmaksızın kaydet butonunu düzenleyemediğim gibi userform2 yide userform1'e uygun olarak B:H arasını gösterecek şekilde düzenleyebilirmiyiz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.cost control yardımımız için teşekkür ederim . çok iyi çalışıyor

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.cost control, iki userfomu aynı anda çalıştırma makrosunu sayfa üzerinde commandbutton ile çalıştırıyorum fakat bunu userform üzernde bir menüden çalıştırmak istediğim zaman çalışmıyor. çalıştırma komutu bir modülden değil de userform üzerindeki commandbutton üzerinde nasıl çalıştırabiliriz.
bendeki menu userfomunda çalıştırmak istediğim üretim userfomunun açılışı aşağıdaki şekildedir diğer çalıştıracağım userform ise userform6 olarak kayıtlı bunların ikisini menu userfonda commandbutton altında çalıştırabilirmiyiz.

Private Sub cmd_urun_Click()
Sheets("ürünler").Select
Unload frm_menu
Load frm_urun
frm_urun.Show

End Sub

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Üstteki dosyayı güncelledim bakarmısınız istediğiniz gibi olmuşmu ?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Sn. mgcaglayan

İstediğiniz ekteki gibi bir şeymi ?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.cost control, ilginiz için teşekkür ederim.ekteki doyayı inceledim. konuyu daha iyi analatabilmem açısından dosyanızda bir değişiklik yaptım. dosyayı açtığınız zaman da göreceksiniz auto open ile bir menü açılıyor ve ben bu menüdeki "kayıt ekranı" commandbuttonuna bu iki userformun aynı anda açılması makrosunu bağlamak istiyorum. yani sayfa üzerindeki cmdbuttondan değil userform üzerindeki cmdbuttonan bu iki formu aynı anda çalıştırmak istiyorum.

sn.cost control son hazırlağınız dosyada user formdaki yazdığınız veri listboxa aynı anda görünüyor. peki listbox daki verinin üzerine çift tıklayınca aynı veriler userforma alınıp orada değişiklik yapıp yeni halini kayıt yapabilirmiyiz?
Userforma değiştir tuşu ve kodu eklenecek ve listboxdaki veriyi de userforma tıklamayla aktarılacak

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Sn. hikmet,

Üstteki dosyayı güncelledim.

Sn. teknik sizin içinde gerekli eklemeleri yaptım umarım olmuştur.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın Cost Control; Yukarıdaki çalışmanızla ilgili olarak, Kayıt İzleme Formundan seçilen kişinin tüm bilgilerinin ayrı bir sayfaya kendiliğinden aktarımı olabilir mi?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Sn. kucuksengun tabiki olabilir olayın tıkladığınız anda gerçekleşmesini istediğinizi düşünerek üstteki örneği inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.cost control menü üzerinde halen çalıştıramadım.nedeni şu bendeki auto open ile açılan menüde yaklaşık 15 adet userformun commandbutonu var ve iki userfomrun aynı anda açılması bu 15 commandbuttondan birisine bağlanacak. Tek cmdbutton da tamam ama birden fazla olduğunda çalışmıyor.Sanırım son gönderdiğim mesajda yine anlatamamışım. hata bende özür dilerim. menü üzerinde bir değil 15 adet userform cmdbuttonu olduğunu söylemem gerekirdi.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sn. Cost Control ilginiz için teşekkürler. Ben yanlışlıkla önceki çalışmaya bakmışım. İyi günler dilerim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Sn. hikmet,

Açılışta gelen formda neden 15 adet commandbutton kullanıyorsunuz anlam veremedim. Açıklarsanız ona göre yardımcı olurum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
bu bir ana menu hocam bu menüde 15 adet userformun cmdbuttonu var. mesela müşteri tanımla kartı, sotk hareket kartı, kasa, personel tanımlama kartı gibi bir çok userform var ve bunlan auto open ile açılan menü userfomunun makro kısmına örneğin
Private Sub cmd_urun_Click()
Sheets("ürünler").Select
Unload frm_menu
Load frm_urun
frm_urun.Show

End Sub
komutunu koyarak menü userfomunu kapatıp imalat formunu açtırıyorum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Tamam gayet güzel anlatmışsın fakat hala ben ne yapmak istediğini anlamış değilim ?

Yani form üzerinde bulunan bir butona tıklayınca ne olmasını istiyorsun açık bir şekilde yazki ona göre cevap vereyim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
hocam sizin için bir doya ekledim gerçi kuşa döndü ama başka türlü de olmadı çünü 12 mb dosya. size açıklamak açısından söylüyorum dosyada kodları görüntülediğinizde menu userformunda cmd buttonların herhangi birisini tıkladığımda userfom6 nın da beraber açılmasını istiyorum. Sanırım dosyayı görünce siz daha iyi anlayacaksınız. menu ekranında bir cmd buttonu tıkladığımda sadece bir adet userform açılıyor benim istediğim bir userformun yanında userform6 nın da aynı anda ekrana gelmesi. Sizi yordum ve zahmet verdim ama umarım beni mazur görürsünüz. ilginiz için çok teşekkür ederim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Çalışmanızı inceledim.

Size aşağıdaki kodu önerebilirim.

Private Sub cmd_firma_Click()
Sheets("kişiler").Select
Unload frm_menu
Load frm_firma
frm_firma.Show 0
UserForm6.Show 0
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
işte bu sn.cost control, yardımınız için çok teşekkür ederim.