ikon değiştirme

selam arkadaşlar,
yapmış olduğumuz access veri tabanı dosyasının masaüstünde görünen ikonunu değiştirmemiz mümkün mü?

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
sayın gokhankocabas mümkün degil gibi yalnız şöyle oluyor kısayol oluşturun kısa yol ikonun simgesini degiştirebilirsiniz kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
örnek ekte

setup kurulum programları ile kısayol ekle dediğinizde bir ico simgesi eklediğinizde masa üstüne desktop oluşacak kısayolun simgesi otomatik olarak değişecektir..

kolay gelsin...:)

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın karaayhan,

Inno Setup programı kullanıyorum, ingilizce dilim yok ve çok uğraşmama rağmen bir türlü masa üstüne ikonu koyamadım. Sizin örneğinizde yaptığınız olay gerçekten güzel . En azından exe için kullandığınız progragramın ismini verirseniz onun üstünde çalışma yapabiliriz, tabi sizin yardımlarınızla.Ayrıca eğer Inno Setup programında böyle birşey varsa ve yolunu anlatırsanız çok sevinirim. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

kendinize ve umutlarınıza iyi bakın.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın kerrim,

Access i exe olarak yapmak mümkün değil. Ama sadece istediğimizi formu gösterip oradan access veritabanı uygulamasını kullanabiliriz. Bu yüzden access uygulamasını bilgisayarın herhangi bir yerine yerleştirdikten sonra, bir kısa yol oluşturup bu kısa yolun icon unu değiştirmek mümkün.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın modalı bilgiler için çok teşekkürler ama karaayhan üstadın verdiği örnekte hazırlanan setup dosyası access veri tabanını program dosyasına yerleştiriyor ve masa üstüne değişik bir ikonla kısa yol yapıyor.Bunun nasıl yapıldığını öğrenmek istemiştim. Eğer bilginiz varsa lütfen bizimle paylaşın.
Herşey için teşekkürler.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.
Kendinize ve umutlarınıza iyi bakın.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın kerrim,

Önce access dosyanızı herhangi bir yere yerleştirin. Üstüne sağ klik yapın ve açılan pencereden kısayol menüsü oluşturu klikleyin. Bu kısa yolu kesip masa üstünüze yapıştırın. Sonra kısa yolun üstüne tekrar sağ klik yapın ve özellikleri tıklayın. Açılan pencerenin kısa yol sekmesini oradan da simge değiştir düğümesini tıklayın. Açılan pencereden ya hazır ikonları veya herhangi bir ikon hazırlama programıyla hazırladığınız ikonu Gözat düğümesiyle bulup seçin.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Sayın kerrim, (Sayın üstad modalı, müsadenizle) setup programının içinde bunu yapabilen ayarları var ordan setup oluştururken kurulum yapacağımız paketin içinde ico uzantılı bir dosya var onu kısayol olarak tanımlıyoruz ordan kendi pakete bu olayı dahil ediyor ve kurulumdan sonra otomatik olarak masa üstüne yerleştiriyor Kısayol iconunu....

programın adı ve yolu;

http://www.downloadarsivi.com/detay/10501/Yazilim---Web-Gelistiriciler/Gelistiriciler-Icin-Yardimcilar/Yonetim---Dagitim-Isleri/Setup-Generator-Turkce.html

kolay gelsin:)

Excel Vers. ve Dili
2003
oluşturduğun veri tabanını bi klasöre koy mesela " medusa" ardından yine bu klasörün içine yine aynı isimde örneğin "medusa" olarak bi resim kaydet. bmp uzantılı olsun. daha sonra bu klasörden açtınığın veri tabanınının simgesi accesss değilde senin koyduğun resim olur.