İlgİlİ Dosyanin SÜzme İŞlemİ Nasil Yapiliyor

Excel Vers. ve Dili
MAKRO
ArkadaŞ SÜzme İŞlemİ BaŞarili Ama Ben Bunu Yapamadim AÇiklayarak Anlatirmisin TeŞekkÜrler

Excel Vers. ve Dili
MAKRO
Acİl Yardim

:hey: BU OLAYIN NASIL YAPILDIĞINI AÇIKLARMISINIZ

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu işlem sayfaya yerleştirilen bir textbox ile yapılmış. Texboxa yazılan kodu görmek için sayfa sekmesi üzerine sağ-klik yapın ve "kod görüntüle" yi tıklayın.

Excel Vers. ve Dili
MAKRO
:((

:yardim: TEXTBOX HAKKINDA HİÇBİR BİLGİM YOK ADIM ADIM RESİMLİ GÖSTEREBİLİRMİSİNİZ

Excel Vers. ve Dili
XP - Türkçe
Merhaba Gumusomur

Öncelikle buradan da doğum gününüzü kutlarım.
Sizin yapmak istediğiniz işlev için dosyanıza eklediğiniz filtrelemede A3 hücresindeki filtreleme okunu seçin ve açılan pencerede üstten üçüncü custom seçeneğini seçin ekrana bir pencere açılacaktır.
Bu pencerede form no kısmında contain seçeneğini seçin ve sağ tarafındaki boşuğa da a değerini yazın ve ortadaki and veya or türkçesi ve ile veya seçeneğinden or seçeneğini seçin alt kısımda da aynı işlemi yapın ve sağ tarafa da b karakterini yazın ve ok butonuna basın
Bu işlemler sonucu sutundaki içerisinde a karakteri taşıyan hücreler veya (or) içerisinde b karakteri olan hücreleri filtreleyebilirsiniz.,
Saygılar

Excel Vers. ve Dili
MAKRO
TeŞekÜr Ederİm Turker Bey

benim asıl yapmak istediğim yanyana dort ayrı arama olacak ve her biri kendi sütunundakileri süzecek ve aynı zamanda bir hücreye mesela a yazınca a geliyor aynı hucrede 1 yazınca 1 olanlarda gelsin böyle yaparak bir sutunda sınırsız krıterde rama yapmak istiyorum bir örnek yaparsanız sevinirim.... teşekkürler