ilişkiler mi??

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
arkadaşlar merhaba..
izinler diye bir dosya oluşturmuştum.
personel bilgisini girebiliyorum.
izin talep formundan da işlem yapıyorum ancak
ilişkilerde mi hata var bilemiyorum
izin talep formunu açınca, formda hemen personel isim yazmadan personel bilgisi geliyor.
Tamamen boş form gelmesi için ne yapabilirim.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
izin talep formu... boş geliyor.. ancak tablolardaki(talep) verileri almıyor... bu yüzden işime yaramadı...

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

İlgili formun kod sayfasına aşağıdaki kodu yapıştırın
Private Sub Form_Load()
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
hocam oldu .

yalnız örneğin tablolarda, personellerin içine 136 kayıt girdim.
talep formunun içine girince istediğim gibi boş ekran geliyor ancak formun altındaki kayıt sayısı 136 dan sonra başlıyor.Sırasına göre başlaması gerekirken,,

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
arkadaşlar merhaba. Tablolarda, personellerin içine 136 kayıt girdim.
talep formunun içine giriyorum, formun altındaki kayıt sayısı Sırasına göre başlaması gerekirken 136 dan sonra başlıyor???? Kayıt sırasına göre nasıl işlem yaparız??

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
:yardim: :yardim: Tablolarda, personel tablosunun içine içine 136 kayıt ekledim. Sonra formlarda , talep formunun içine giriyorum, formun altındaki kayıt sayısı Sırasına göre başlaması gerekirken 136 dan sonra başlıyor???? Kayıt sırasına göre nasıl işlem yapabilirim??:???: :???: :???:

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Örneğinizin son halini ekleyebilirseniz daha kolay anlaşılabilir..

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Tablolarda, personel tablosunun içine içine 136 kayıt ekledim. Sonra formlarda , talep formunun içine giriyorum, formun altındaki kayıt sayısı Sırasına göre başlaması gerekirken 136 dan sonra başlıyor???? Kayıt sırasına göre nasıl işlem yapabilirim??

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Tablolarda, personel tablosunun içine içine 136 kayıt ekledim. Sonra formlarda , talep formunun içine giriyorum, formun altındaki kayıt sayısı Sırasına göre başlaması gerekirken 136 dan sonra başlıyor???? Kayıt sırasına göre nasıl işlem yapabilirim??
Merhaba..

Aynı şeyleri yazmakla sorun daha iyi anlaşılamıyor..

Sırasına derken sıfırdan başlasın diyorsanız, formun Özellikler/Veri/Veri Girişi bölümünü Evet olarak ayarlayın..

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sayın Taruz
İzin1 dosyam ile şirket içinde kullanılan izinleri kontrol altında tutmayı amaçladım..

Tablolar içinde
personeller diye bir tablom tablom var. Bunun içine bahsettiğim gibi örneğin 136kayıt girdim.(excelden kopyaladım)

Formların içinde de
Talep diye bir formum var.Bu formda da anlaşılacağı üzere Personellere ait verilerinin bir bir kısmını otomatik alıyor.Talep formunda el ile girdiğim verileri Tablolar içinde Talep tablosuna kaydediyor.

Sorunum Talep fomuna kayıt girildiğinde; Örneğin çetin atağ diye kayıt girdim altta kayıt sayısı 137 diye gösteriyor(Talep tablomdaki otomatik sıradan başlaması gerekirken).Aslında Talep Tablomda otomatik numara veriyor. Ancak ben bunu Talep formumda göremiyorum.Görebilmem için ise Çetin atağ Personeller tablosunda 26. sırada ise talep formumda 26.sıraya kadar geri gelmek zorunda kalıyorum(girilen kayıt isim sırasına göre dizilmiş )

Benim istediğim Talep Formuna kayıt girildiğinde, kayıt numarası Talep tablosundaki kayıt sırasına göre versin (personellerdeki sıradan deyil)!!!Bir yerde hata yaptım ama bulamadım.

İnş. şimdi anlatabilmişimdir derdimi.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
(Bu esnada izin1 değişiklik yaptım onun için tekrar gönderdim)

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Tek tek yazmak isterdim ama çok uzun sürecek;)

Hangisini yazayım bilemedim zaten..

Kısaca; tablo yapılarınız, alan özellikleriniz ve bunun sonucunda da ilişkilelendirmeleriniz başarısız olmuş.. Sıkıntınız ondan..

Dosyayı incelediğinizde düzeltilmiş olduğunu göreceksiniz..

Son düzenleme: