imza fişleri

Merhaba böyle bir bir sitenin olduğundan ilk defa haberim oluyor ve çok hoşuma gitti.Birileri soruyor birileri cevap vermek için adeta birbirleriyle yarışıyor.Banada yardım ederseniz şimdeden hepinize çok çok teşekkür ederim.

Sayın alpen ben bu konularda acemiyim( imza fişleri 1.xls) dosyasına ufak bir not ekledim ben bir buton gibi bir şeyler bekledim ama göremedim mümkünse benim anlaya bileceğim şekilde yapabilirmiyiz.

X

xxrt

Misafir
Merhaba,
Sizin çalışma "ANA SAYFA"'nızı biraz dizayn ettim.Oradaki çalışmayı diğer sayfalara uygulayın.
*Tarihler Güne Göre C.tsi-Pazar Renkleniyor
*Veri Doğrula ile Birim seçilerek kişi ve detayları geliyor
Bu işi makrosuz yapmanızı tavsiye ederim.Fonksiyonlarla karışıklığa mahal olmaz.

sayın xxrt ben bunları zaten manuel olarak yapıyorum benim istediğim aşağıda yazmış olduğum kişi adlarını tıkaldığım zaman isim,sicilleri,tarihi ana sayfaya gitmesini ve bende yazıcıdan tek tek çıktı almak istiyorum.

X

xxrt

Misafir
necmi_demir26' Alıntı:
sayın xxrt ben bunları zaten manuel olarak yapıyorum benim istediğim aşağıda yazmış olduğum kişi adlarını tıkaldığım zaman isim,sicilleri,tarihi ana sayfaya gitmesini ve bende yazıcıdan tek tek çıktı almak istiyorum.
Manuelden Kastınız,el ile tek tek isim sicil vs..girmek değilmi?Bunun yerine önerdiğim daha kullanışlı olsa gerek.Bende Puantaj ve maaş işlemleri yapıyorum..
Dosyayı belki fark etmemiş olabileceğinizi tahmin ederek resim ekledim..İlla Makro derseniz Sn ALPEN'in çalışması uygun gelmedimi?
Kişileri Tıklayıp Ana Sayfa Getirmek=Veri Doğrula ile Kişilerin tüm vasıflarını Ana Sayfaya Getirmek...Bence;

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Makrolu çözüm için Sn ALPEN'in çözümü çok uygun,sorun sizin tablonuzda birleştirilmiş hücrelerin olması,bu sebeple makroda her hücreyi tek tek tanımlamak gerekiyor. Ekte Sn ALPEN'nin vermiş olduğu kodda her hücreyi tek tek tanımlayarak yeniden düzenledim. Kişi adınının bulunduğu herhangi bir satırı tıkladığınızda gerekli bilgiler ana sayfa (2) ye aktarılıyor. Buna karşın Sn xxrt'nin örneğinde belirttiği gibi doğrulama ve düşeyara formülü ilede bu işlem kolaylıkla halledilebilir. Makrolu çözümde eğer yanlışlıkla başka hücreyi tıklarsanız veriler otomatikman değişir buna karşın formüllü çözümde bu sözkonusu değildir.

Merhaba Sayın Leventm mesai arkadaşlarımdan birisi ile yarım kalan yerden devam etmeye ben elçi oldum beraber kalınan kısımdan devam ede bilirmiyiz

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki çalışmayı inceleyin. Burada hafta tatiline giren günler otomatik olarak kırmızı olarak işaretleniyor. Bunun için "KOÞULLU BİÇİMLENDİRME" özelliğini kullandım. Ayrıntılar dosyanın içindedir.

Bu arada bende birşeyler çalıştım tabi benimkisi acemice oldu çalıştıramadığım kısımları çalıştıra bilirsen Pazartesi 2. altarnatif olarak sunarım hangisini isterse veya bizden sonra bu sayfaları okuyanlara seçenek olur kanısındayım.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu sadeleştirme güzel olmuş. Ben eksikleri tamamladım.

Liste sayfasında benim hatam vardı onu düzelttim şimdi aylarda nisan yazdığımda Nisanı 31 gün gibi hata veriyor şu anda bu önemli değil dikkat edersen imza fişlerinde aylar çift yarısı şubat yarısı mart herhalde burayı gözden kaçırdın .Bu kısmıda bitirdikmi isteyen herkes alsın kendi kısımlarında uygulasın Yaptığım çalışmayı beğenmene sevindim senin sayende sen öğretiyorsun bende seni hergün takip ediyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Yukarıdaki eki yeniledim. Oradan tekrar indirerek inceleyin.

Ayları 15 Nisan 2005 ile1 Mayıs 2005 olarak denersen çok açık şekilde görünüyor 12 sabit hiç değişmiyor formüllerim demi hata var.

Sayın : leventm bir önceki M sütünundaki hatalı formüllerimi buldum ve düzelttim hafta sonu günleri tamam fakat diger tatil günleri için ( 19 Mayıs 23 Nisan vb.Ayrıca dini bayram günleride işaretlene bilirmi) birşeyler yapabilirmiyiz