internet sitesine bilgi gönderme

ceysuhan

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
İşte Office 2013 Tr 64 bit
Evde Office 2019 Tr 64 bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-12-2028
Arkadaşlar, internet sitesi üzerinden kullandığımız muhasebe pogramınındaki fişe Excel üzerinden bilgi göndermek istiyorum ID kodları olan yerlere gerekli bilgileri doldurmaya yapabildim ama yolladığım excel dosyasında gösterdiğim yerlere gerekli bilgileri atamadım. makro kodlrını nasıl düzenleyebileceği hakkında yardım ederseniz sevinirim.( Not : İnternet sitesindeki programımız Statik IP çalıştığı için Makro siteye gitmeye bilir ve Bu vba kodları İnternet Explorer ile değil Mozillada çalışacak şekilde nasıl uyarlayabiliriz.)

Ekli dosyalar

emin37300

Developer
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2021 TR 64 Bit
Merhaba, önerebileceğim 2 yöntem var;
1. Selenium ile tüm tarayıcıları kontrol edebilirsiniz,
2. VBA+WinAPI+CDP ile Chrome ve Edge tarayıcılarını kontrol edebilirsiniz (Mozilla, Chrome ve Edge hepsinde de web sitesinin çalışacağını düşünüyorum),
1. önerim olan Selenium bir kütüphane olup, kullanacağınız tarayıcının devamlı güncel olarak web driverına ihtiyaç duymaktadır.
2. önerimde güncelleme veya ek programa ihtiyaç yoktur, web sitesinin Edge veya Chrome ile de çalışıp çalışmadığını bilmediğim için pek bir şey diyemeyeceğim, bu yöntemleri araştırabilirsiniz.