İnternette bazı videoları izleyemiyorum ..

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Professional Plus 2021 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-06-2027
Dostlar merhaba, benim internet çoğu videoları, çizgifilmleri göstermekte sorun yaşıyor. Videonun, sohbetin, çizgifilmin sesi açık, rahat işitiyoruz ama çoğunun görüntüleri ala bula, renkler birbirine karışmış vaziyette oluyor. Video görüntüsü oynuyor ancak belirsiz, net değil. ana renklerin ala bula sağa sola kayması gibi bir görüntü oluyor. ama hepsinde değil, internetteki bazı videoları çok güzel gösteriyor.
(işletim sistemim xp profesyonel)
Ekran kartıM RADEON X300..
internetteki videoları sorunsuz izlemek istiyorum, ne yapmalıyım?

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
02-07-2025
Dostlar merhaba, benim internet çoğu videoları, çizgifilmleri göstermekte sorun yaşıyor. Videonun, sohbetin, çizgifilmin sesi açık, rahat işitiyoruz ama çoğunun görüntüleri ala bula, renkler birbirine karışmış vaziyette oluyor. Video görüntüsü oynuyor ancak belirsiz, net değil. ana renklerin ala bula sağa sola kayması gibi bir görüntü oluyor. ama hepsinde değil, internetteki bazı videoları çok güzel gösteriyor.
(işletim sistemim xp profesyonel)
Ekran kartıM RADEON X300..
internetteki videoları sorunsuz izlemek istiyorum, ne yapmalıyım?
Yaşadığınız problem seyrettiğiniz videoların kodeclerine sahip olmadığınızı gösteriyor. google'da kodec pack free download olarak arama yaptırıp bulduğunuz kodecleri bilgisayarınıza kurun. özellikle k-lite, matruska, lazyman LKV en çok kullanılanlardır. bunları kurduktan sonra her görüntüyü rahatlıkla izlersiniz.

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
08-06-2027
Verdiğiniz bilgi için teşekkür ediyorum. Ama bunları internetten indiremiyorum. Ya ücretli, yada inmiyor, güvenilir bir adres bilen varmı..

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
08-06-2027
Programı yükledim ama hala bazı videoları bozuk izliyorum, tşk..

Son düzenleme: