İntranet altında açılan excel'de çalışmayan macro.

Ýntranet altında açılan excel'de çalışmayan macro.

Merhabalar ,
Geçenlerde buralardan bir yerden bir macro çalışması alıp , kendime uyarlayarak kullanmakta idim.Normalde excel içerisinde ilgili macro iyi çalışıyor , ancak bizim genel olarak kullandığımız bir inranet sayfasından link ile aynı dosya açıldığında ( int. explorer içerisinden excel açıldığında ) aynı macro çalışmıyor.
Dosyanın kendisi zip1 , çalışmadığında aldığım hata ise ;

Private Sub ListBox1_Click()
Sheets(ListBox1.Text).Select ( hata bu satırda ? )
End SubYardımcı olabilirseniz sevinirim.

PS. sadece " zip " li dosyaları download edebiliyorum , eğer cevabınız bir dosya olacak şekilde ise " zip " lemeniz halinde ancak işime yarayacaktır.

Þimdiden teşekkürler,
İyi Çalışmalar,

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
Sayın deniz erkaya hata veren kodların başına bu kodu ilave edip bir deneyiniz bakalım sonuç ne olacak
On Error Resume Next

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
merhaba,
internetten download edildiğinde dosya temp'e başka isimle açılıyor
dolayısıyla sayfa isimlerinde veya bazı adreslemelerde hata oluşturuyor.

bu yüzden internetten direk olarak açtığınızda dosya çalışmayabilir.
bu normal bir olay.
onun yerine dosyayı indirerek çalıştırmalısınız..

sayın nziya , denedim ancak olmadı teşekkürler .

sayın isakarakuş ;

aslında download değilde , şöyle anlatayım ; bölüm içerisinde tüm kullanıcıların gördüğü bir driver var.
Bunun altında da hazırladığımız bir .html uzantılı web sayfası içerisinde yer alan çeşitli linklere tüm bölüm raporlarını falan map'ledik.
Dolayısı ile bölüme ait tüm rapor , genelge vs 'ye tek bir html sayfası üzerinden ulaşılabiliyor.
Bu da böyle bir link içerisindeki xls dosya.
Yani kullanıcı linke tıkladığında gidip bu xls dosyasını açıyor ve üzerinde çalışıyor.Tam olarak bir download sözkonusu değil , üstelik birçok macro bu yötemle içeride çalışabilmekte .
İnşallah anlatabilmişimdir...

İyi Çalışmalar,

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
sorunun ne olduğunu ben anlayamadım ama çözüm açısından
bu map'i html dosyada değilde word dökümanı veya excel dökümanı olarak ayarlayıp dener misiniz?