İş emirlerindeki köprüler bozuluyor.

Merhaba Benim sorunum işemirleri.
Çalıştığımız firmanın siparişlerini internet sitelerinden aliyorum. Sonra iş emirlerini yazıyorum. Bildiğim kadarıyla köprü oluşturmaya çalıştım. Siparişleri kopyalıyorum excelde bir sayfaya yapıştırıyorum sonra gerekli düzenlemeleri yaparak köprü kaynak sayfasına yapıştırıyorum. Eğer siparişleri direk köprü kaynak sayfasına yapıştırırsam yada aradan satır silersem köprüler bozuluyor. Yada bilmeyen biri yapmaya çalıştığında bozuluyor. Bunu nasıl önleyebilirim. Ayrıca uygulama ile ilgili başka önerileri olan olursa sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
:?

Bu örnekte 13 sipariş var, hep 13 mü yoksa değişiyormu sürekli. değişiyorsa diyelim 50 sipariş oldu siz her biri için ayrı sayfa açıp o köprü (köprü deyince link kastediyorsunuz sandım önce) dediğiniz formülleri tekrar mı giriyorsunuz? Dosyayı kullanım şeklinizi biraz daha anlatırsanız bu iş az bir makro ile çok kolay hale getirilebilir.

Sipariş adetleri değişiyo. Haftalık 30 kalem (çeşit) civarında sipariş alıyoruz. Bu çalışma deneme aşamasında olduğu için az sayfa hazırladım. Formülleri her seferinde tekrar girmiyorum. İnternet üzerinden çalıştığımız firmanın bize açtığı siparişleri kopyalıyorum siparişler sayfasına yapıştırıyorum. Siparişler sayfasında o gün yapılacak olanları ayarlıyorum (aradan sildiklerim oluyor) , ayarladıktan sonra "köprü kaynak" sayfasına kopyalıyorum. Çünkü direk "köprü kaynak" sayfasında ayarlarsam (satır sildiğimde) formüller bozuluyo. Makrodan hiç anlamıyorum. Forumdan çalışmaya başladım ama pek zamanım olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.