isme göre diğer sayfalardaki verileri görüntüleme hakk.

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
sayfa2,3,4,5 de diyelim a sütünunda kayıtlı isim listesi var bu isimlerin yanındaki hücrelerde veriler var. sayfa 1 de herhangibir hücreye kayıtlı isim listesinden isim girdiğimde o isme ait verileri sayfa1 de görüntüleyecek bir şey yapmak istiyorum.
yardımcı olursanız sevinirim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Her sayfaya bilgisini çağıracağınız kişilerin isimlerini verirseniz veri çekmek daha kolay olacaktır. Ekte hazırladığım örneği inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
gönderdiğiniz eki inceledim ancak ihtiyacıma cevap vermedi.biraz daha açayım. 12 tane ay sayfamız var.tüm sayfaların b4:b44 arasında müşteri isimleri var, yanlarındaki hücrelerde ise yapılan iş,ücret,birim fiyat,alacak vb. değerler var. bir müşteriye ait yapılan iş, alacak vb. değerleri hızlı bulabilmek için(teker teker ay sayfalarına bakmadan) müşteri ismini yazıp tıklayınca o müşteriye ait değerlerin gelmesini istiyorum 13.sayfaya
(aynı isime ait örnek 3 tane iş yapılmışsa o 3 işide görebilmek istiyorum )

umarım açıklayıcı olmuştur.

şimdiden teşekkür ederim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Þimdi konu dahada anlaşılır hale geldi.Son olarak şunuda sorayım,her ay sayfasında aynı müşteri isimleri mevcutmu?,eğer mevcutsa müşterinin tüm aylardaki verilerinin tamamımı çağırılacak?

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
tüm aylarda olmayabilir. örnek ocak ayında 2 tane iş yapılmıştır temmuz ayında 1 tane. diğer aylarda hiç iş yapılmamış olabilir.

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
pardon eklemeyi unutmuşum ! o kişiye ait tüm aylardaki verilerin tamamı çağırılacak

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
leventm
gönderdiğin ek güzel olmuş ancak ihtiyacıma cevap vermedi. yapmak istediğimi şöyle açıklayayım;
örnek, 12 tane sayfamız var her sayfanın b4:b44 arasında müşteri isimleri var. ve her sayfanın C4:C44,d4:d44,e4:e44,f4:f44,g4:g44,....
hücrelerinde de her müşteriye ait veriler var. 13.sayfada (yani boş sayfa)
müşteri isminin baş harflerini veya tamamını yazdığımda o müşteriye ait verileri karşıma getirmesini istiyorum.
aynı isimle kaydedilmiş müşterinin 1 den fazla sayfada kaydedilmiş verileri olabilir. bu verileride göstermesini istiyorum.
şimdiden teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Yukarıda hazırladığım örnek tam olarak söylediğinizi yapıyor. Ben örnek olsun diye sadece 3 ay için yapmıştım. Siz 12 adet sayfayıda aynı şekilde oluşturun,makroda değişiklik yapmaya gerek yoktur. 13.sayfa dediğiniz örnekteki sayfa1 dir. Ekte bir kaç küçük ilave yaptığım örneği tekrar sunuyorum.

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
leventm
dosyayı inceledim güzel çalışıyor. kusura bakma bir kaç soru sorup bu konuyu kapamak istiyorum.
benim hazırladığım sayfalarda müşterilere ait veriler A4, C4:L4 arasında.sizin yazdığınız makrodan değiştirmeye çalıştım ama beceremedim.
son sorum, açılır kutuya müşteri isminin ilk harflerini yazdığımızda eşleşen müşteri isminin gelerek tıkladığımız zaman verileri getiren bir şey nasıl olabilir.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
A sütununda müşteri isimleri olduğu düşünülerek kodu aşağıdaki ile değiştirin. Açılır kutuya ilk harfi yazdığınızda o harfle başlayan ilk isme otomatik olarak gidecektir.
[vb:1:acd2e85aff]Private Sub ComboBox1_Click()
Range("E2:L65532").ClearContents
c = 0
For s = 1 To Worksheets.Count - 1
a = WorksheetFunction.CountA(Sheets("" & s).Range("A4:A100"))
For ara = 1 To a + 4
b = Sheets("" & s).Cells(ara, 1).Value
If b = ComboBox1.Value Then
c = c + 1
For sut = 3 To 12
Cells(c + 1, sut + 2) = Sheets("" & s).Cells(ara, sut).Value
Next sut
End If
Next ara
Next s
End Sub
[/vb:1:acd2e85aff]

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
leventm
verdiğin makrolarla işim görüldü.teşekkür ederim.
yaptığım çalışmada birkaç rötüşlük işim kaldı. son olarak soracağım üç sorum var.
- Verdiğin makro ,ne kadar sayfa varsa o kadar için işlem yapabiliyor ancak ben sadece toplam 12 sayfa için yapmak istiyorum(12. sayfadan sonra farklı veriler olduğu için)
- yukarıdaki makroda a4:a100 arası bakıyodu 2.combox düğmesi koyup a101:a201 arası müsteri isimlerini bulup getirmesini istiyorum.
- müşteri isimleri bölümünde diyelim ahmet isimli müşteri a4'de a8'de ve a11'de. ancak aralarıdaki hücrelerde müşteri ismi yoksa, bir ahmet e ait verileri getiriyor.

şimdiden teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
1 ve 3. sorunuzu için makroyu aşağıdaki ile değiştirirseniz istediğiniz şekilde olacaktır. 2 .sorunuzda a101:a201 arası için neden ayrı combobox koyacağınızı anlayamadım. Aşağıdaki makroda aşağıya doğru sınır yok,en son dolu hücreyi kendisi otomatik olarak tespit eder.
[vb:1:3d7d1798d8]Private Sub ComboBox1_Click()
Range("E2:N65532").ClearContents
c = 0
a = Sheets("" & s).Cells(65536, 1).End(xlUp).Row
For ara = 1 To a
If ara > 12 Then Exit Sub
c = c + 1
For sut = 3 To 12
Cells(c + 1, sut + 2) = Sheets("" & s).Cells(ara, sut).Value
Next sut
End If
Next ara
Next s
End Sub
[/vb:1:3d7d1798d8]

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
leventm
bir önceki sorum yalnış anlaşıldı. 1.sayfadan 12. sayfaya kadar olan müşteriler sıralansın istemiştim.
en son aşağıda değiştirdiğim makro ile çalıştırıyorum ancak runtime error 9 hatası veriyor.

Private Sub ComboBox1_Click()
Range("D2:L65532").ClearContents
c = 0
a = Sheets("" & s).Cells(65536, 1).End(xlUp).Row
For ara = 1 To a
c = c + 1
For sut = 2 To 12
Cells(c + 4, sut + 2) = Sheets("" & s).Cells(ara, sut).Value
Next sut
End If
Next ara
Next s
End Sub
Kod:
Kod:
[vb]

bir de 2. sorum için gereği yok demişsin yaptığım çalışmada başka iş için müşteri profili olduğu için 2.combox nesnesi ile onlar aransın istiyordum.
[/vb]

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sanırım bu şekilde bir sonuç elde edemeyeceğiz,en iyisi siz dosyanızı gönderin onun üzerinden gidelim. Dosyaya gerekli açıklamalarıda eklerseniz iyi olur.

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
sorunu hallettim .yeni eklediğim sayfadanmış
teşekkür ederim. yardımın için sağol.[/quote]