İSME GÖRE LİSTELEME

ÝSME G�RE LÝSTELEME

Herkeze iyi akşamlar.
Sayın "danersin" beyin yardımlarıyla Form daki ComboBox tan seçerek aylara göre listeleme yapıyorum.
Yine sizlerin katkılarıyla mümkün olursa aynı form üzerinde başka bir ComboBox tan Firma İsmine göre listeleme yapmak istiyorum.Ã?rnek dosyayı yolluyorum.Oradada açıklama var.
Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 Turkce+ingilizce
AUTO Filter seçeneği işinizi fazlası ile görür

Selim bey biraz merak biraz öğrenme amaçlı olarak kodla yapmak istiyorum.Ã?rnek dosyayı inceledinizse Aya göre sıralamayı kodla yapıyor.Aynı form üzerinde isme göre sıralamayıda yaptırırsak daha iyi ve kullanışlı olur düşüncesindeyim.Eğer yardımcı olursanız.
Teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyiniz.

Sayın levent,
Çok teşekkür ederim.Kusursuz olmuş.
Fakat "C" sütununa göre yani firma adına göre filtreleme yapılcaktı.Sanıyorum kodun
Range("I2").AutoFilter Field:=9, Criteria1:=ComboBox2.Value bölümünden ("I2") yi ("C2") yapmam gerekiyor diye düşündüm.O şekilde denedim ama olmadı.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Haklısınız sn alpay1, ben rehber adına göre yapmışım. Bu durumda öncelikle AL sütununa firma isimlerini yazın ve
[vb:1:19f9c23d4a]Range("I2").AutoFilter Field:=9, Criteria1:=ComboBox2.Value [/vb:1:19f9c23d4a]
satırını aşağıdaki gibi değiştirin.
[vb:1:19f9c23d4a]Range("C2").AutoFilter Field:=3, Criteria1:=ComboBox2.Value
[/vb:1:19f9c23d4a]

Size mesajı yazdıktan sonra tekrar denedim.Field:=9 u , Field:=3 yapmam gerektiğini atlamışım.Düzelttim fakat sizin yaptığınızı değiştirmedim Firma Adına göre sıralamayı ilave ettim.Üç kıritere göre sıralama yapacağım.
Çok teşekkür ederim Sayın leventm.
Belki başka arkadaşlarada gerekli olur.Dosyayı son haliyle tekrar yolluyorum.
Sağolun.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn alpay1

Ã?rneğiniz,çok güzel olmuş,elinize sağlık,yalnız rehber ismine göre sıralamada combobox2.value yerine combobox3.value yapmayı unutmuşsunuz. Ekinizi ben bu düzeltmeyi yaparak yeniledim umarım yanlış anlamazsınız.

selamlar

O hatayı daha sonra bende farkettim.
Düzelttiğiniz için teşekkür ederim.
Elinize sağlık.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Makronun son hali başka türlü bir çalışmamda çok işime yaradı.Teşekkür ediyorum.Ancak Listeleme Kriterine göre tüm sütunları değil de istediğim sütunları listelemem mümkün değil mi?Ã?rneğin bu çalışmadaki ,tarihe göre listelediğimde pax ,free, ve tekne adının listelenmesini istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Devamla listeleme ayrı bir çalışma sayasınsa yapılacak.