İstanbul'un İlçeleri ve Mahalleleri

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın asri, Excel bölümüne bir text dosyası ekledi.

Oradaki verileri Accesse uyguladım.

Belki birinin işine yarar.

Yeni verilere göre güncellendi. Ve MS Access 2000 e çevrildi. (2.8.2006 23:30)

İyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25/05/2022
modalı' Alıntı:
Sayın asri, Excel bölümüne bir text dosyası ekledi.

Oradaki verileri Accesse uyguladım.

Belki birinin işine yarar.

İyi çalışmalar :D
Sayın modalı,

Programı ilçe nin bir kaç harfi girildiğinde altta açık bir liste halinde grid olabilir. O harflerle başlayan ilçelerin mahallelerini listeleyen.
Yada mahallenin bir kaç harfini girdiğinde o mahallenin olduğu ilçeleri listeleyen bir şekilde düzenlerseniz sanırım daha kullanışlı olur.

Emeğiniz için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
25/05/2022
Sayın modalı,
sizin yazdığınız programdan farkettim de BİLİNMİYOR yazan yerler var. Eski bir liste göndermişim. Benim açtığım başlıkta bunu güncelledim.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Sayın modalı,

Paylaşımınız için teşekkürler. (Gerçi ben Office2000 ile açamadım ama sağlık olsun, başkalarının işine yarayacaktır ...)

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
istanbul_ilçe_ve_mahalleleri

Sayın asri istanbul_ilçe_ve_mahalleleri PROGRAMınıza degişik bir şekilde tasarlamış şekli sizin programla bu programı karşılaştırın yapmak istediklerinizi tasarlayabilirsiniz bende bu programı bu forumdan aldım kendi istegime göre degişiklik yapıp başka programda kullandım belki size bir fikir verebilir kodları açık bazıları anlamadan incelemeden okumadan kendilerini bir şey sanıp dengesizce laflar ediyorlar bunu örnek olarak gönderiyorum verileri ister formdan girin ister taplodan elle girin ben sizin programdan ilçeleri kopyaladım excele yazdım ordan çogalttım kopyaladım belki yanlış bilgiler yapıştırmış olabilirim siz ister elle ister başka yerden kopyalayıp taploya veya sorguya yapıştırın nasıl kolayınıza gelirse köy adını mahalle olarak degiştirin ben bayagı biraz ugraştım size örnek olsun diye gönderiyorum saygılar

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
modalı' Alıntı:
Yeni verilere göre güncellendi. Ve MS Access 2000 e çevrildi. (2.8.2006 23:30)
Teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
25/05/2022
Re: istanbul_ilçe_ve_mahalleleri

simendifer' Alıntı:
Sayın asri istanbul_ilçe_ve_mahalleleri PROGRAMınıza degişik bir şekilde tasarlamış şekli sizin programla bu programı karşılaştırın yapmak istediklerinizi tasarlayabilirsiniz bende bu programı bu forumdan aldım kendi istegime göre degişiklik yapıp başka programda kullandım belki size bir fikir verebilir kodları açık bazıları anlamadan incelemeden okumadan kendilerini bir şey sanıp dengesizce laflar ediyorlar bunu örnek olarak gönderiyorum verileri ister formdan girin ister taplodan elle girin ben sizin programdan ilçeleri kopyaladım excele yazdım ordan çogalttım kopyaladım belki yanlış bilgiler yapıştırmış olabilirim siz ister elle ister başka yerden kopyalayıp taploya veya sorguya yapıştırın nasıl kolayınıza gelirse köy adını mahalle olarak degiştirin ben bayagı biraz ugraştım size örnek olsun diye gönderiyorum saygılar
Sayın simendifer,

Program için teşekkür ederim.
Yazdığım program http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=19997 bu başlık altında. Sayın COST_CONTROL excel de bu olayı tamamlamış durumda. Bir de access sürümü çıkarsa sanırım platform olarak daha geniş bir kullanımı olur :)

Excel Vers. ve Dili
Sayın asri,

Birkaç saat gecikmeyle Access sürümü de hazır. Umarım yararlı olur.

Hem veri sayfası görünümlü alt formla hem de liste kutusuyla çözümler eklendi

Herkese iyi çalışmalar :hey:

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
25/05/2022
modalı' Alıntı:
Sayın asri,

Birkaç saat gecikmeyle Access sürümü de hazır. Umarım yararlı olur.

Hem veri sayfası görünümlü alt formla hem de liste kutusuyla çözümler eklendi

Herkese iyi çalışmalar :hey:
Emeğinize sağlık. Güzel bir çalışma oldu.
Bu şekilde isteyen istediği platform da kullanabilir.

iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
office 97-2003 ve 2007
merhaba arkadaşlar

foruma bugün üye oldum. bahsi geçen İstanbul'un İlçeleri ve Mahalleleri ile ilgili excel /access dosyalarına nasıl ulaşabilirim

Excel Vers. ve Dili
Sayin erdem gunduz,

2006 yılında forum taşınırken Access dosyalarının %90 ı kayboldu. Bilemiyorum İstanbuldaki bilgisayarımda hala duruyor mu?

Bir hafta sonra hatırlatırsanız bakabilirim.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın Modalı;

Önceki dosyanıza, yeni (değişen) ilçelerin ve bu ilçeler bağlı mahallelerin de ilave edilmesi, inanıyorum ki çok kişiye faydalı olacaktır.

Selam ve saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Bu dosyanın excel versiyonu varsa çok işime yarayacak. Ekleyecek biri olursa sevinirim. Saygılar...

Excel Vers. ve Dili
2003
emeğine sağlık kardeşş