İstediğim hücreleri renklendirme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Çalışmamda D sütunundaki hücrelerden bazıları kırmızı renkli. Ben bunu E sütununa da taşımak istiyorum. Yani diyelim 5. satır ve 7. satırın D sütunundaki hücreler kırmızı renkli ve ben bu satırların bulunduğu E sütununun da kırmızı renkli olmasını istiyorum. Ancak bunu yaparken E sütununda yazan metne de bi zarar gelsin istemiyorum. Yani E sütununun 5. ve 7. satırlarıda kırmızı renkli olacak ama hücrelerdeki metin içeriğine bir zarar gelmeyecek. Nasıl yapabileceğim konusunda bi fikri olan varsa ve benimle paylaşırsa çok sevinirim. Saygılar...

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
bu renkler değişken mi yoksa sabit mi kalacak?
eğer sabitse kolay, hepsini kopyala/özel yapıştır/biçimleri işaretle ve tamam de.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Özel yapıştırla istediğim yerlere nsl yapıştırcam? Ben D sütunundaki hücrelerdeki kırmızı rengi bir yan hücreye taşımak istiyorum. Çalışmamda çok fazla böyle satır var. Tek tek seçip ayrı ayrı özel yapıştır kullanarak yapmak işime gelmiyor yani. Sanırım özel yapıştırı çoklu seçimlerde kullanamıyoruz. Ya da kullanabiliyorsak da ben bilmiyorum. Anlatabildiysem ve yardımcı oabilecekseniz sevinirim...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
D sütunun tamamen seçin ve sağ-klik kopyalanın ardından E sütunun tamamen seçerek sağ-klik-özel yapıştır-biçimleri işaretleyin ve tamam butonuna basın.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Size de çok teşekkür ederim sayın Acemi1. Ben anlayamamışım. İlginiz için sağolun...