istediğim satırlara istediğim biçimi nasıl verebilirim?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Merhaba arkadaşlar. Başında * olan kelimeleri içeren tüm satırları kırmızı renkli yapmak istiyorum. Ancak Ctrl+F ile başında * olan satırlara ulaşamıyorum. * sanıyorum hepsi anlamına geliyor ve tüm satırları buluyor. Diğer türlü de oldukça uzun bir çalışma sayfam var tek tek * olan satırları bulup renklendirmek çok uzun sürüyor. Bunun için bi çözüm önerisi olan varsa yardım ederse çok sevinirim.
Bir de italik olan tüm satırları Ctrl+F'ten biçim vererek renklendirmeyi başardım. Ancak bazı satırlarda cümlenin bir kısmı düz bir kısmı italik metin içeriyor. Ben bunların da italik olanlarla beraber bulunmasını istiyorum. Örneğin "subsp. semicretica Ponert" te baş taraf düz metin olduğu için italik aratarak böyle satırlara ulaşamıyorum. Böyle satırlara arama ile nasıl ulaşabileceğim konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim...

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Başında * olan kelimeleri ararken ~* şeklinde arayın.

G

Guest

Misafir
Merhaba MİLENYUMTUNCAY

İstemiş olduğunuz düzenlemeyi condational Formating ile yapabilirsiniz.

bunun için örnek A1 hücresini baz aldığımızda A1 hücresi seçili iken Menüden format >> Condational Formatig seçeneğini seçin ekrana gelen pencerenin sol tarafındaki seçeneği formul yapın ve aşağıdaki formulu yazın ve son sayfada bu karakterle başlayanların renklerinin ne olmasını istiyorsanız o rengi veya formatı seçin ok butonun abastığınızda istediğiniz hücreler seçmiş olduğunuz renkte olacaktır.
En son olarakta hücreyi kopyalayarak bu formata çevirmek istediğiniz hücrelere sadece A1 hücresinin formatını kopyalayın.

=IF(LEFT(A1;1)="*";"TRUE";"FALSE")

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Arkadaşlar çok teşekkür ederim...