İstediğimiz Hücreleri Gizleme Veya Gösterme

Ýstediğimiz Hücreleri Gizleme Veya Gösterme

Kolay gelsin benim şöyle bir sorum olacaktı. Þimdi ben şöyle bişi yapmak istiyorum. Bir ana sayfaya link koyacağım bu linlerle diğer sayfalara gidilecek ve belirli hücreleri (A,B,C gibi) gizlemek istiyorum. Ana Sayfaya Dönerken de gizlenen hücreleri tekrar eski haline getireceğiz. Ana sayfadaki başka bir linke tıkladığımızda da başka hücreleri gizlemek istiyorum. Bu mümkünmü acaba. ???

Sayın supervisor!

Anlayamadığım, terkettiğin sayfadaki sütunlar gizlense ne olur, görünse ne olur. Madem ki sayfaya geri döndüğünde herşeyin eskisi gibi olmasını istiyorsun, bunun gerçekleşmesinin ne faydası var?

HIDROKINON' Alıntı:
Sayın supervisor!

Anlayamadığım, terkettiğin sayfadaki sütunlar gizlense ne olur, görünse ne olur. Madem ki sayfaya geri döndüğünde herşeyin eskisi gibi olmasını istiyorsun, bunun gerçekleşmesinin ne faydası var?
Sayın Hidrokinon yapmak istediğim şu. Sayfa 2 dediğim yerde bir sürü veri girdisi olacak. Adı Soyadı, Tarih, İşlem Cinsi, Ürün Cinsi, Satış Adeti Alış Adeti gibi, Ana Sayfada ki Tahsilat linki tıklandığında karşına yukarıda yazdığım birsürü sütunun gelmesimi iyi sence yoksa sadece adı soyadı, tarih, ve tahsilat tutarının görüntülenmesimi iyi. İlgin için Teşekkür ederim.

Bunun daha basit ve kullanışlı olan yolunu neden kullanmıyorsunuz? Tahsilat sayfasındaki ilgili hücrelere, daha önceden verileri girdiğiniz sayfadan sadece istediklerinizi çağırın. Böylece istediğiniz verileri tahsilat sayfasında görüntülerken, istemediklerinizi görüntülememiş olursunuz.

Sayın Hidrokinon beni yanlış anlıyorsunuz. Size bir örnek dosya gönderiyorum lütfen inceleyin. Bana hak vereceksiniz. İlginize teşekkür ederim.

supervisor' Alıntı:
Sayın Hidrokinon beni yanlış anlıyorsunuz. Size bir örnek dosya gönderiyorum lütfen inceleyin. Bana hak vereceksiniz. İlginize teşekkür ederim.

Ã?RNEK DOSYADA ANLATMAK İSTEDİÐİM OLAY VAR

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kodu ANA isimli sayfanın kod sayfasına kopyalayın. Sonrada TAHSİLAT yazılı C11 hücresini seçin. Böylece kod çalışacaktır.

[vb:1:05c2c4943d]Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If ActiveCell = "TAHSİLAT" Then
Sheets("VERİ").Select
Sheets("VERİ").[a:k].EntireColumn.Hidden = False
Sheets("VERİ").[f:f].EntireColumn.Hidden = True
End If
End Sub
[/vb:1:05c2c4943d]

hay allah razı olsun ya işte buydu. Çok teşekkür ederim. Bunu çoklu sütunlarda da kullanabilirim herhalde. Tamam denedim kullanabiliyorum. Teşekkürler, iyi çalışmalar