İstenilen verileri süzüp, alt toplamları almak istiyorum

Ýstenilen verileri süzüp, alt toplamları almak istiyorum

Merhaba

Ekli dosyada incelerseniz, İÞLEM ADI bölümünde yapılan süzlerde her bir işlemin sıra no.su kendi içinde 1'den başlayarak sıralı olarak gidiyor. Bunu elimle manuel yazdım ama aynı İÞLEM ADI bölümü yazıldıkça kendi içinde otomatik olarak nasıl sıralandırılır.

Bir de iki ayrı hücerede başlangıç ve bitiş tarihleri düşünün, bu iki tarih arasında var olan bir ya da birden fazla İÞLEM ADI alanını süzüp başka bir sayfaya kopyalamak, süzülen alanların İÞLEM TUTAR toplamını almak istiyorum. Bununla birlikte üst tarafta yer alan o AY'a ait liste olduğunu belirten bir satır yazı var. Seçtiğim AY'ı da o satıra AY isimi olarak eklesin.

Bunları Visaul Basic kodu ile excelde nasıl yapabilirim?

Þimdiden Teşekkür Ederim...

Kemal Demir

Özel Üye
ayları belirten kolonu ya goremedım yada yok

Ama Cozum olarak alt toplam değilde

Pivot Table ıle daha sağlıklı ve basit bir Çözüm olmuş olur.

Küçük Bir Ornek hazırladım.

Umarım Size Fikir verir

Ã?ncelikle ilginize çok teşekkür ederim. Evet 2 ayrı tarih alanı yok sayfada. Ben bu iki tarih alanını ekicem ama bu alanlar yazdırılmayacak, sadece bana SÜZ olayı için gerekecek. Bir de eklediğim dosya aynı formatını koruyacak şekilde başka bir sayfaya kopyalanmalı. Sadece ALT TOPLAMLAR değil benim istediğim. İstenilen bilgileri, dediğim gibi aynı sayfa formatıyla süzdükten sonra, eğer bir sayfayı aşıyorsa liste her sayfanın kendi alt toplamını aldıktan sonra listenin en sonunda genel toplam da olmalı. Bununla ilgili yardım ederseniz inanın çok sevinirim. Bir kez daha teşekkür ederim...

Hala yardım eden çıkmayacak mı? Çok önemli, lütfen sorunuma bir çare üretir misiniz?