İZİN TAKİP KARTI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
Access 2002
bu işi iyi bilen bir arkadaşa sormuştum ama cevap alamadım belki
çözdü -çözemedi bunu bilemiyorum ama yinede ilgisine buradan
teşekkürle...
zaman kısıtlı olduğu için birde değerli forum üyelerine sorayım dedim
ne demişler bir elin nesi var iki elin sesi var.
herkese emeğinden dolayı teşekkür eder başarılar dilerim şimdiden

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
11 kişi indirmiş prg. ama Hâlâ bir cevap yok ............
:yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim:
:düsün: :düsün: :düsün: :düsün:

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
BİR TÜRLÜ ANLATAMIYORUM Kİ DERDİMİ.........

Aktif73' Alıntı:
Tşkler Kardeş Emegine Saglık
aktif73 neye teşekkür ettin anlamadım ki :kafa:
ben bunu soru olarak gönderdim yada ekledim
basit bir form ve alt form asıl soruma cevap alırsam
ben size teşekkür edeceğim. :agla:

Lütfen iyi inceleyin ve BENİ OKU Notpedini iyi okuyun ...
:arkadas:

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın karaayhan,

Sitem ediyorsunuz belki haklısınız ama biraz sabır. Bugün biterebileceğimi sanıyorum. Tek kayıt için iş bitti. ama aynı kişi iki defa bir yılda izin alırsa iki kaydı birden nasıl boyarız onu yapmaya çalışıyorum. İlk defa için SQL kodu yazıyorum. Hatalar otomatik olarak düzeltilmediğinden çok zorlandım. Her neyse biraz daha sabır.

iyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
Biraz uğraştırıcı oldu ama bitti en sonunda.
Bir şey sormak isteyen varsa memnuniyetle cevaplandırabilirim...

İyi çalışmalar :hey:

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
modalı, modalı kardeşim saygı selamlarımı sunarım
formun devamlı takipcisiyim yaptıgınız yardım programlarınızı taktirle karşılyor saygı duyorum teşekkür ederim bende sizden bir ricam olacak çalışmış oldugum dagıtım bürosunda işlerimin daha kolay olması için kendimce bir proje geliştirdim ama tam istediğim gibi olmadı sizin izin takip kartı adındaki progrmınızın visual basic kodunu inceledim ama projeme uygulayamadım from ve alt forum üzerinde ki butona basınca o formda görünen kişinin raporu direk geliyor ben sorgu kullanarak yaptım buda uzun iş daha kolay ve anında gelmesi çok iyi acaba benim projemde bu butonu nasıl kullanabilirim kişiye makbuz kesecem tek tuşla kesebilirmiyim eger yardım ederseniz sevinirim veya bu işin püf noktası nedir saygı ve sevgilrimi sunarım ekrem1957@hotmail.com

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
modalı kardeşim

modalı kardeşim saygı selamlarımı sunarım
formun devamlı takipcisiyim yaptıgınız yardım programlarınızı taktirle karşılyor saygı duyorum teşekkür ederim bende sizden bir ricam olacak çalışmış oldugum dagıtım bürosunda işlerimin daha kolay olması için kendimce bir proje geliştirdim ama tam istediğim gibi olmadı sizin izin takip kartı adındaki progrmınızın visual basic kodunu inceledim ama projeme uygulayamadım from ve alt forum üzerinde ki butona basınca o formda görünen kişinin raporu direk geliyor ben sorgu kullanarak yaptım buda uzun iş daha kolay ve anında gelmesi çok iyi acaba benim projemde bu butonu nasıl kullanabilirim kişiye makbuz kesecem tek tuşla kesebilirmiyim eger yardım ederseniz sevinirim veya bu işin püf noktası nedir ben yaptıgım programı gönderiyorum istediğimi yaparsanız sevinirim saygı ve sevgilrimi sunarım ekrem1957@hotmail.com

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Mükemmel Bir Çalışma Olmuş...

Sevgili Modalı,

Yine Fevkaladenin Fevkinde bir çalışma sergilemişin...
forum ve özellikle benim için mükemmel bir örnek ellerin dert görmesin
Yüreğine Aklına sağlık ...

NOT1: Yalnız referans eksikliğinden kaynaklandığını düşündüğün bir hata iletisi alıyorum ileti ekteki dosyada kayıtlı lütfen cevap heyecandan
öleceğim. Açıl susam açıl diyorum karşıma hata iletisi geliyor.

NOT2: 2003 office mi kullanıyorsunuz bundan olabilir mi?

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
REFERANS HATALARI

debug yaptığımda bu iletileri alıyorum
bahsettiği dll dosyalarını netten indirdim kurdum
ama yinede çalışmıyor..

Excel Vers. ve Dili
Sayın Karaayhan,

Referans eksikliği var. Onun için gerekli olan dll dosyasını yolluyorum.
Bunu referans penceresinde gördüğünüz noktaya kopyalayın. Sonra eksik dediği pencereyi açın eksik olan referansın üstüne gelin pencerenin yanında browse düğümesi var. Ona bastıktan sonra dll in bulunduğu yere gidip dll okeyleyin böylece uygulaaya tanıtmış olursunuz.

Ben Access 2002 kullanıyorum, ama uygulama MS Access 2000 de. Düzenli olarak güncellemeleri yüklüyorum. fazla yaptığımbir şey yok. Alt formdaki tarih hatasını analyamadım ona hiç dokunmadım, sizin göndermiş olduğunuz uygulamanın üstüne devam ettim. Üstteki hata ise bende de var ancak form açılırken geçerlideğer olarak bir deyim yazdım, şimdi bulunduğumuz yılı yazsın diye oradan ileri geliyor sanırım onu 2006 olarak değiştiriseniz sorun kalkar sanırım.

Üstteki açılır kutuyu kayıtlı izinlerden hangi yıla ait rapor almanız gerektiğini yazmak için ekledim.

İyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
Sayın karaayhan,

Yukarıdaki dışında iki referans daha eksik var onlarıda aynı şekilde tanıtın Lütfen. Eğer dll dosyaları yoksa gönderebilirim.

İki tane de sorgu var onları da silebilirsiniz gereksiz.

Sanırımtam istediğiniz gibi oldu.

Excel Vers. ve Dili
Sayın arkadaşlar,

Çözüme nasıl ulaştığımı kısaca paylaşmak istiyorum özellikle VB koduyla sorgunun nasıl hazırlandığını anlatayım. Öncelikle forumun SQL bölümünde en üst de bulunan 3 dökümanı indirin bu arada sayın Sadettin Polat arkadaşıma emeği ve katkısı için çok teşekkür ediyorum.. Sonra da aşağıdaki linkden benim bulup eklediğim uygulamayı indirin (SQL Builder).
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=13943

Ondan sonra kod eklemek istediğiniz uygulamada istediğiniz sorguyu oluşturun. SQL görünümündeki deyim dizisini kopyalayıp SQL Builder uygulamasında ilgili yere yapıştırıp kodu oluşturun. Daha sonra oradan kopyalayıp sizin uygulamaya taşıyın.

Ayrıca ADO kullanmak daha kolay ve hem notlara hem de SQL Buildre daha çok uyuyor. Ayrıca en son sürüm. ADODB kütüphanesine bakın.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
şu an forumdasınız sanırım referans hatalarını giderdim ancak
izin türlerine göre farklı renkte boyanması gerekiyor.
izin türleri aşağıdadır.

YILLIK =>KIZMIZI
YILLIK MAZERET =>KAHVERENGİ
MAZERET =>TURUNCU
İSTİRAHAT =>SARI
GÖREV =>MAVİ
GARNİZON TERK =>AÇIK KAHVE
HASTANE =>YEŞİL

Excel Vers. ve Dili
Sayın simendifer,

Sizdeki eksiklik form veya rapor açarken bağlantı kriteri(Link criteria) kullanmamanız. Bunu şu şekilde ekleyebilirsiniz:

Dim stDocName As String

stDocName = "makbuz kes"
DoCmd.OpenReport stDocName, acPreview

Yerine:
Kod:
Dim stDocName As String
Dim LinkCriteria As String

stDocName= "makbuz kes"  '  açılacak raporun adı
LinkCriteria ="[PersonelNo]=Forms![frmPersonelGiriş]![PersonelNo]"

'Tamamen gelişigüzel şeçildi yukarıdaki alanlar
DoCmd.OpenReport stDocName,acPreview,,,LinkCriteria
Olursa probleminiz çözülür.[/u][/b]

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
izin çeşitlerine göre renkler

Buraya da ekleme ihtiyacı hissettim.
izin çeşitlerine göre renklenmeli kutucuklar..
sadece bu kadar olay...
kolay gelsin bütün arkadaşlara ....

Excel Vers. ve Dili
Sayın karaayhan,

Maalesef üç ayrı koşula kadar biçimlendirilebiliyoruz. Onun için yine kodla çözüm bulmamız gerekiyor. Ama biraz araştırma yapmam gerekiyor. onun için biraz gecikecek.

Eğer üç koşullu çözümü istiyorsanız gönderebilirim.

iyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
Office 2000-2003
makbuz

Ekte ;

Sayın simendifer

Umarım istediğiniz gibi olmuştur.

Excel Vers. ve Dili
En sonunda mutlu son :hihoho:

Bu arada 3 ten fazla koşullu bişimlendirmeyi de öğrenmiş oldum.

3 ten fazla koşullu biçimlendirme şu şekilde yapılıyor:

Diyelim ki 6 koşul oluşturmakistiyoruz her alan için üst üste saydam 3 adet metin kutusu ekliyoruz. Birincisi veriyle ilişkili oluyor. Genelde en öne yerleştiriliyor ancak örnekte istemediğim için en arkaya yerleştirdim. Diğer ikisine arka rengi saydam olarak ayarlıyoruz, metin rengini ise istediğimiz koşula ayarlıyoruz. Koşulları taşıyan kutunun verikısmına bir deyim ekliyoruz (IIf li). İlk üç koşulu sağlayacak değeri bir kutunun diğer üç koşulu değeri diğer kutunun koşulunu sağlıyacak şekilde ayarlıyoruz. Eşer değer eşit değilse metin kısmı boş kalıyor sağlıyorsa UTF-2588 Full Block (Tam blok) metinle dolduruyoruz. Böylece altı koşulu bir alanda sağlayabiliyoruz. Koşulları artırmak istiyorsak metin kutularını da artırırız.

Herkese iyi çalışmalar :hey:

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Sayın Modalı,

Size emeklerinizden dolayı çoooooooooooooooooooooooooooook
teşekkür ederim. Çok zahmet verdik ama gerçekten de mutlu son oldu..
ellerin dert görmesin kardeşim. Yüreğine sağlık.. :eek:k:: :mutlu: :mutlu: :mutlu: :mutlu: :mutlu: :mutlu: :mutlu: :arkadas: :arkadas: :arkadas: :arkadas: :arkadas: :arkadas: :Dost: :Dost: :Dost:

NOT : Bence fevkaladenin Fevkinde bir çalışma ve örnek olmuş...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...