İzin verdiğiniz sayıda açılabilmesi-demo yapma

Excel Vers. ve Dili
office 2003 pro türkçe
Bir projeye bu kodaları eklediğimizde istediğimiz sayıda açılmasını sağlayabiliyoruz. Fakat sayının tutulduğu alanı bulmak ve değiştirmek çok kolay. Bu kayıtlara müdahelenin engellenmesi mümkün mü. Ya da demo yapmada güvenli bir yöntem varmı?

On Local Error Resume Next
Dim x
x = GetSetting("deneme", "Ayarlar", "sayı", "1")
MsgBox ("Bu programı lisanssız olarak 100 defa açabilirsiniz.Şu anda " & x & ". defa çalistiriyorsunuz.")
SaveSetting "deneme", "Ayarlar", "sayı", x + 1
If (x) > 100 Then
MsgBox ("Bu programı lisanssız olarak 100 defa açabilirsiniz.Programı kullanmaya devam etmek için lütfen bizi arayınız”)
DoCmd.Quit acExit
End If

BirTürk1

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
bir dosyaya eklendikten sonra kodları şifreleyebilirsiniz

Excel Vers. ve Dili
office 2003 pro türkçe
Bu kodların yerleştirildiği form zaten hem mde ye çevrilmiş hemde kod bölümü şifrelenmiş durumda.
bu kodlar Regedit bölümüne kayıt yapıyor her açıldığında bu alana sayı ekliyor. Benim bahsettiğim Regedit kayıtlarına ulaşmak ve değiştirmek çok kolay. Bunu engellemenin bir yolu yokmu

Excel Vers. ve Dili
office 2003
sn herdogan

forumda demo diye aratırsanız bu konuyla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
office 2003 pro türkçe
İyi akşamlar
Sayın BKCAN
Verdiğin linkteki demo uygulamalarını yaptım. Tarihi geri aldığınızda çalışmaya devam ediyor.Önce tarihi geri alsamda çalışmıyor zannetmiştim. ama kapatıp açınca gördüm ki bilgisiyarın tarihi geri alınca çalışıyor. Yani çok fazla anlamı yok. O yüzden her açılışta sayan,
ve benim belirlediğim sayı kadar açılmasına izin veren yukardaki kodu kullandım. fakat bu kodlar proğramın açılış sayısını Regedit bölümünde tutuyor. Bu bölüme ulaşmak ve değiştirmek çok kolay. Bu kayıtları kilitlemek mümkün mü. Veya etkisizleştirilmesi zor olan bir demo sitemi var mı acaba.