kartuş la ilgili bi soru bu sorumu yanlış yerde soruyarsam kusura bakmayın

Excel Vers. ve Dili
2002
lexmark z25 yazıcımın kartuşları çalışmıyo aslında bunları çöpe atmayı düşünüyodum normalde dolduruyodum kartuşları ama çalışmayınca yenisini alıyodum geçen gün bi bilgisayarcıya sordum getir yaparız dedi gerçekten yapılabilirmi yoksa salladımı simdi götür sor diyebilirsiniz ama şimdi başka bi ildeyim acaba tamiri mümkünmü yoksa benim bilmediğim bi yöntemimi var mesela temizlemek gibi bilgisi olan varsa sevinirim hadi iyi çalışmalar

S

Skorpiyon

Misafir
Sayın can06,

Yazıcı kartuşları zaman zaman az kullanımdan veya uzun süreli kullanılmama durumlarından dolayı mürekkepleri donabilmekte veya kartuş dolumları esnasında kartuşlara zarar verilmesinden dolayı kartuşlar bozulabilmektedir.

Eğer sizin probleminiz mürekkep donmasından kaynaklanıyor ise her zaman geçerli olmamakla birlikte kartuşların yazdırma alanları (mürekkebin çıktığı alan) ılık bir suya batırılarak 10-15 dk. bekletildikten sonra çözülebilmektedir.

Kartuşunuz dolumdan kaynaklanan bir sebepten bozuldu ise buna yapılabilecek pek birşey olduğunu sanmıyorum.

Ve bildiğim kadarıyla yazıcınızın yeni bir kartuş fiyatı 30-35 YTL. civarında.
Karar sizin...

Saygılarımla...

Excel Vers. ve Dili
2002
tşk ederim ılık suyu deniycem kartuşu ben dolduruyorum en son içini söktüm içinde bi singer varmış sadece mesele dijital kısmıyla ilgili diye düşünüyorum en son renkli kartuşun içine siyah mürekkep doldurdum tabi bu özel mürekkep yani herkes denemesin neyse renkli yazdırırsam yazı alabiliyorum bide siyah kartuşu çalıştırabilsem çok iyi olacak hadi selametle

Excel Vers. ve Dili
TÜRKÇE
HAYIR BİZDE YENİ KARTUŞ HER MARKA YAZICIYA 16YTL 20 YTL asli@qc.com.tr