Kaydet butonunu tıklamadan kaydetme işlemi olmasın

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Merhabalar,
Access formda kaydet butonu olacak ve kullanıcı kaydet düğmesine tıklamadan çıkarsa hiç bir uyarı vermeden ve hiç bir yere kaydetmeden çıkacak. Bunu nasıl yapabilirim.
Şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın pc_ogren,

Form herhangi bir tablo ile ilişkilendirilmeyecek, (aynı zamanda üstündeki metin kutuları da).

Sonra da kaydet düğmesinin klik olayı ile ve kod ile kayıt işlemi gerçekleşecek.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Evet, metin kutularını ilişkisizlendirip denemiştim. Ama bu kez kaydet butonuna basıncada kayıt etmez olmuştu. Tekrar deniyorum. Ayrıca çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
@modalı, ikişkisizlendirdiğimde ise, bu kez düğmeye tıklayıncada kaydetmiyor. Kod ile derken VB mi kullanacağım. Ben direk düğmeyi ekleyince açılan denetim sihirbazı ile butonu kaydetme görevi veriyorum. Ama olmuyor. Biraz daha açıklayıcı olur musunuz?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Aynı anda yazmışız, Kod yazmayı bilmiyorum ki yani pek iyi değilim. Yardımcı olur musunuz?

Excel Vers. ve Dili
Örneğinizi ekleyin yardımcı olmaya çalışayım.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
kayıt etmek

vt1 veritabanında mesela musteri tablosu var ve sihirbazla formunu yarattım. Sonra ilişkisizlendirdim. Basit bi uygulama gönderiyorum.
Gönderemiyorum ya, dosya boyutu büyük geliyor, oysa içinde hiç bişey yok.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
örneği nasıl göndereceğim? her şeyi sildim sonra rar dosyası yaptım ama 2 mb dan büyük hep gönderemiyorum bi türlü?

Excel Vers. ve Dili
Sıkıştırmadan önce, açın,

Araçlar menüsünden Veri tabanı hizmet Programları Veri tabnını Sıkıştır ve onarı tıklayın

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Örneği gönderemiyorum maalesef, içinde musteri_id ve ad kaldı herşeyi sildim, ne kayıt var ne form. 2 mb altına inmiyor:( Rica ederim yardımcı olun.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Sonunda gönderiyorum ama bu kez de çok komik oldu. İçinde hiç bir şey kalmadı. Sadece iki alan kaldı. KAydı o iki alanla yapsakta olur. Örnek olsun diye uğraşıyorum zaten.

Ekli dosyalar

• 12.1 KB Görüntüleme: 2
Excel Vers. ve Dili
excel 2003
İnternette araştırıyorum ama bir yığın kod çıkıyor çeşit çeşit.. İşin ehli biri olsam seçebilirdim belki.. Aslında zor bişey istemiyorum galiba. Sadece kayıt butonuna tıklamadan çıkarsa sesszi sedasız bir uyarı falan vermeden formdan çıkılsın istiyorum. Ve kayıt işlemi gerçekleşmesin istiyorum..

Excel Vers. ve Dili
Sayın pc_ogren,

Ekteki uygulamayı inceleyin.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 17.7 KB Görüntüleme: 16
Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Evet istediğim şey ta kendisi! Harika olmuş. Yanlız aşağıdaki kodları tek tek kendiniz mi yazdığınız yoksa bir kısmı otomatik geliyor mu?
Dim rs As New ADODB.Recordset
rs.Open "musteri", CurrentProject.Connection, adOpenKeyset, adLockOptimistic

rs.AddNew
rs("ad") = Me.txtAd
rs("soyad") = Me.txtSoyad
rs.Update

rs.Close
Me.Liste5.Requery

Tekrar tekrar sağolun. Siz gerçekten ustasınız.

Excel Vers. ve Dili
Temel olarak kendiniz yazıyorsunuz, ancak yardımcı olarak bazıları geliyor.

Dim rs As

yazdığımızda New listenin içinde var ADO yazdığınızda ADODB ye yönleniyorsunuz. Noktayı koyduğunuzda yazabileceklerinizin listesi görünüyor vs.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
@modalı, elinize sağlık,
Size de iyi çalışmalar..
Ne kadar teşekkür etsem az..