kayıt bul sorununu nasıl çözerim

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Sayın: ahmetyurtkan, forumun en başında arama menüsü var, bu menüyü hiç kullandınız mı? En azından ne işe yaradığını merak ettiniz mi? Yoksa nasıl olsa birileri benim adıma arar ve bana link verir diye mi düşündünüz? Bunları yazmamın sebebi sorunuzun istemediğiniz kadar çözümü forumda mevcut olmasıydı. Sizin şahsınızda bundan böyle forumu ziyaret eden üyelere ve bütün arkadaşlara rica ediyorum öncelikle arama yaptırın, bulamadığınız takdirde forumda başlık açın. Çünkü vakit bizim için de çok önemli, sizin için önemli olduğu kadar!

Sorunuzun çözümü:

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=9111

arkadaşım sorumu okursan ne demek istedeğimi daha iyi anlarsın örnekte ekledim verdiğin linkin benim sorduğum soruyla alakası yok arkadaşım bu yazıyı yazana kadar cevaplasan daha iyi olurdu..arama denen olayıda gayet iyi biliyorum.Bulamadığım için sordum zaten teşekkür ediyorum çözümlerinizi bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın icetiner,

Metin kutusu yerine neden ActivX denetimi Form.TextBox kullanılmış? Biliyormusunuz? Ve bu çeşit metin kutusunun kullanım yerleri nersi acaba?

arkadaşım çok sağol yalnız ben bunu ana form üzerinde nasıl buldururum çift tıkladığımda ana formda kayıt bulsun teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003- ingilizce
Ahmet Bey , vaya Semih Bey formda bütün kayıtlarınız yok ki, nasıl gitsin.Olmayan bir kaydı seçtiginizde access ne yapsın.Öncelikle formunuzu bütün kayıtları gösterecek şekilde oluşturun.

slm

arkadaşım kayıt var iyi bakarsan tablo 2 ye kaç kişi girmek istere okadar lkişi oturuyor o ailede anlamına geliyor oraya bakarsan anlarsın nasıl yapıcağımı örnekte anlatırsanız sevinirim

Sayın Modalı,

Arama işlemi normal "Metin kutusu" içerisinden yapıldığı takdirde aranılacak kelimeyi veya kelimenin bir kaç harfini yazdığınızda sonuç alabilmek için mutlaka metin kutusunun dışına çıkmanız gerekiyor.Bunun nedenide olay yordamlarını güncelleştirme öncesi,sonrası,girildiğinde vs.lere yazdığımızdan.

Microsoft Forms 2.0 Forms.TextBox.1 ile yaptığımız arama işleminde "Güncelleştirildiğinde" bölümüne yazdığımız kod ile arama işleminde istenilen sonuca metin kutusundan çıkmadan ulaşmak mümkün.

Bu tür metin kutularını her yerde kullanabilirsin.Özellikle birbiri ile ilişkili matematiksel işlemlerde bunu kullanmak daha mantıklı.

Sayın ahmet,

İstemiş olduğunuz arama işleminin yapılabilmesi için benzersiz alan kullanılması gerekir.Tablonuzu incelediğimde aynı ev numarasını kullanan birden fazla kişi var.İsim soy isim kullandığımız takdirde benzer isimlerde problem yaşarsınız.Bundan dolayı tablonuzda kişilere yönelik yinelenmeyen alan oluşturun derim.Forumdaki diğer arkadaşlar belki farklı bir çözüm bulabilirler.Kolay gelsin.

Not:Zannedersem 1774 sayılı Kimlik Bildirme takip programı yapmaya çalışıyorsunuz.Bu konu ile ilgili benimde bir çalışmam var bitince foruma eklerim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın icetiner,

Çok teşekkğr ediyorum. :D

Aynı şekilde diğer AktiveX form araçlarını da kullanabiliriz. Sanırım.

evet haklısınız arkadaşım .aynı ev no ya ait bir kaç kişi var pekala aradığım kişiye değilde o ev numarasına ulaşabilirmiyim..çift tıkladığımda

Umarım ekteki dosya yardımcı olur...