Kayıt Formu

Excel Vers. ve Dili
access 2003
Poli Merkezi Kimlik Bildirme bürosu içn bir proğram yapıyorum bir konuda yardım istiyorum her bir Hane halkının nüfusa kayıtlı olduğu yer bilgileri aynı olduğundan her kaytta bu bilgileri tekrar tekrar yazmak gerçekten zor oluyor Hane reisinin nüfus bilgileri girildikten sonra diğer hane halkına aktarmak mümkünmü lütfen yardımcı olursanız sevinirim örnek ilişiktedir

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın erkalim,
kişi bilgilerini 2 farklı tabloya bölüp, tablo yapınızı hane bilgileri, hane reisi bilgileri ve hane'de yasayanlar şekline dönüştürerek, hane reisine girdiğiniz nüfus bilgilerini hanede yasayanlarınkini girerken varsayılan değer olarak alabilirsiniz. bunun için aynen sizin hane ve kişiler tablosundaki gibi hane reisi ve hanede yaşayanlar tablosu arasında bire çok ilişki kurup daha sonra da bunu formlarda hane reisleri adlı (sizin şu anki kişi listesi formunuz) formun alt formu olarak hanede yaşayanları oluşturun. alt formdaki nüfus bilgileri bölümünün varsayılan değerlerine de ana formdaki nüfus bilgilerini varsayılan değer olarak girin, böylece probleminizi halledersiniz. bir de tablolarınızda verilerinizi tanımlayan anahtar alanlar belirlememişsiniz, bu ileride problem olmaz mı. yani kişiler tablosuna girilen değerlerin tekrar edip etmediğini nasıl kontrol edeceksiniz, bunun için ilave sorgular yada kodlar kullanmadan anahtar alanlar vasıtasıyla yapmanız daha uygun bence.

Excel Vers. ve Dili
access 2003
sayın abkbek verdiğiniz bilgilere çok teşekkür ederim ancak ben bu konularda biraz acemiyim gönderdiğim dosya üzerinde bana örnek yapıp gönderebilirsen çok memnun olacam hoşca kalın