kayıt ve sorgulama

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003
Mrb benim küçük bir programa ihtiyacım var kayıt girip sonra sorgulama işlemi rehber gibi visual basik yapılmış excell ekayıt dosyada veriler mevcut yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın jesusac
İstediğiniziden daha fazlasını size özel yaptım ki İnşallah bu durum kimsenin başına gelmez(çalıntı) bir an önce bulabilesiniz Sağlıkla Kullanın

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003
teşekkürler sizden bir ricamda tarih sekmesinin adını (anons tarihi ) sigorta şirketi yerine de (Polis merkezi) olarak ve bul işlemini diğer seçenekler içinde yapmanız mümkünmü
bu gibi küçük program yapmak için kaynak yer gösterirmisiniz ayrıca tarih sütunu yanına saat sütunu yerleştire bilirmisiniz

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
SAYIN jesusac KARDEŞİM
İstediğin isim değişikliğini yaptım .Ara tuşuna basmadığını zannediyorum. Eğer basıp mavi renkli kutulara bir şeyler yazsaydın neler yaptığını görürdün.
Şimdi ben anlatıyorum.
Arama formundaki içi mavi olan kutulara hepsine yada bir yada bir kaçına o kutuların içinde geçebilecek bir veya bir kaç harfi yazıp ara düğmesine basıyorsunuz işiniz bittiğinde aynı düğmeye tekrar basıyoruz. Burası mükemmel bir arama ve filtreleme yapar
Gelelim ilk açılan forma
orada alanlara bilgi girdikçe başka tablolara depolama yapar ve yazan kişiye hız katar. Eğer ilk defa yazılıyorsa o bilgiyi bu tabloda yok kaydedeyimmi diye sorar evet dersiniz ikinci defa yazarken bir harf yazmak için yeterli olur.
Dİğer konu bu access programı eğer excel ile bilgi istiyorsanız bu formda çok
Veritabının isimleri düzeltilmiş hali ekte
Başarılar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003
teşekkurler
tarihi bilgisayar tarihinden otomatik alsa gerekirse biz değiştirsek
arama kısmı plaka yazılıp aratsak ve bulunan, olaya karışan plakaların sırasını listelese, kullanım kolaylığı ne kadar basit ve kullanıcıya az iş düşerse o kadar verimli olunur

Excel Vers. ve Dili
2003
tarih kısmı için ana formun özelliklerine girin tarih alanı varsayılan kısmına=date() yazın
Diğer yazdığınız kısım zaten öyle kayıtları artırın deneyin ihtiyacınıza göre işlem yapalım

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003
acemisiyim ne demek istediğini tam anlayamadım otomatik tarih atmada
ayrıca tarihin yanına saat girişide gerekiyor ve saat te otomatik alıp ayrıca ellede girme imkanını da versin yardımcı olursanızacele gerekli
arama1.rar için

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
sayın jesusac anlamayacak bir şey programı iyice dene kabiliyetlerini gör isteklerini belirle öyle istekte bulun diyorum örnek ekte iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003
güzel olmuş ellerine sağlık tam istediğim gibi
tek bir şey soracam silmek istediğimiz satırı yani kayıtı ne yapacağım ve kayıt üzerinde değişiklik yapmak istediğimde yeni bir butonlo değiştir ve sil uygulanabilirmi

Son düzenleme:

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003
access de otomatik hafızada olan okla içini gördügümüz eski kayıtlardan istemediğimiz kaydı hafızadan nasıl sileceğiz mesela renk bölümünde kırmızı altta hafızada bu ismi hafızadan silmek gibi farlı isimler oluyor bunları hatırlatma hafızasından silmek istiyorum