Kayıtlara göre süzme işlemi (Form Üzerinden) nasıl yapılır?

Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
herkeze merhaba
biraz önce bir başlık açmıştım ama sanırım yanlış açma şeklimden dolayı taşınmış düzelttim yeniden açıyorum.
hazırlamış olduğum access dosyasında öğrenci bilgileri(adı soyadı tel. ...) vede veli bilgileri (veli adı soyadı ....) var. ben buraya kayıtları giriyorum fakat mesela mustafa adlı öğrencileri buldurup karşıma bi rapor halinde çıkartmasını istiyorum bu raporlama işlemi her kriter için olmalı bunu nasıl yapabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
tam olarak değil ben sadece isime göre değil de her kritere göre süzme yaptırmak istiyorum mesela baba adı ali olanlar veya baba mesleği öğretmen olanlar venya soyadı yavuz olanlar..... gibi ama bişi daha denicem olmazsa yardımınızı isteyebilirim her bir kriter için farklı bi form hazırlicam bakalım olcakmı

Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
Sanırım Yaptım

arkadaşlar sanırım becerdim bi bakın bakalım nasıl olmuş eklenti ve önerilerinizi bekliyorum

Evet ilk sorunum belli oldu. kayıtları girdim diyelim 100 tane kayıt girdim ama ileriki zamanlarda daha önce girdiğim bir öğrencinin bilgilerinde güncelleme yapacağım kayıt gezinti tuşlarından öğrenciyi aramak yerine yan tarafta girilen öğrencilerin içimlerinin olduğu bir alan koyup buradan o isme tıkladığımda o kaydın açılmasını sağlayabilirmiyim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
evet tam olarak istediğim bu ama bu olay süzme ekranında değil de ana pencerede olması lazım bunu nasıl yapabilirim??? kodda ne tür değişiklik yapmam gerekiyor

Not : Dosya değişti Yeni hali ektedir.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010
Bul YÖntemİ Farkli

Bu Bul YÖntemİ Makro Ve Sorgu Gerektİrmİyor ModÜl Lere GÖz Atin Bİrde Bulun Kod BÖlÜmÜnÜ İnceleyİnİz.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
sanırım yaptım yardımlarından dolayı tüm arkadaşlara teşekkür ederim en kolay yoldan bir buton ekleyip kayıt bul dedim oldu :D