KİMLİK GÜNCELLEME

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
selam arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Aşağıdaki Konularda Yardımlarınız Bekliyom

1-Kimlik Bilgierindeki Doğum Yeri Yazan yerin yan tarafında ili-ilçeyi-mahalle ve köyü seçen açılır kutu olacak ordan ili ilçeyi ve hjalleyi seçince üçünü sadece bir kutunun içine yazacak Ör. Sakarya-Ferizli-Yenidoğan Köyü yada Mahallesi gibi
2-doğum yeri kısmındaki ili açılır olacak il seçilecek
3- seçilen ilden ilçesi seçilecek
3- mahalle köy seçilecek
4- doğum yeri yazan yerin solunda takvim denetimi olacak ordan seçtiğimiz doğum yeri kutuya aktarılacak
ayrıca adres yerindeki il ilçe ve mahallede aynı açılır kutu olacak şimdiden teşekkrürler arkadaşlar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın nalakus,

İstedikleriniz tabiki mümkün. Ama Türkiyenin tüm illerini, ilçelerini ve mahalle ve köylerini ayrı ayrı tablolara geçmemiz gerekiyor. Tabi ki de bu epey uzun bir iş. Forumda il ilçe köy diye bir başlık var bu konu açıklamalı olarak orada anlatılıyor.

Takvim için ise ActiveX Denetimleri içinden takvim ile ilgili ek denetimler var bunların birini eklerseniz istediğiniz olur.

Sormak istediğiniz bir şey varsa cevaplamaya hazırım.

iyi çaşışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
Activex Denetimi nerden eklenir nasıl oılacak anlayamadım benim msn adresim versem yardımcı olurmusunuz ben polis memuruyum bir proğram yapıyomda oktaykilic@hotmail.com

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
siz proğramı aktif yapın ilçeler falan zaten var ekleme bütonundan ben eklerim

Excel Vers. ve Dili
Takvimi ekledim.

İyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
arkadaşlar yukarıdaki konularda yardımcı olacak birileri yokmu lütfen yardım edin modalı birde senden bir ricam olacak takvimi nasıl eklediniz açıklamasını yaparmısınız lütfen

Excel Vers. ve Dili
Sayın nalakus,

Yukarıda söylediğim gibi activeX nesnelerinden Microsoft DatePicker ı ekledim o kadar. daha sonra da tablonun tarih sütunuyla ilişkilendirdim.

Takvimi kullanırken ayı tıklarsanız ay listesi çıkıyor, yılı tıklarsanız çıkan sürükleme düğümelerinden kolaylıkla yılı ayarlayabilirsiniz.

iyi çalışmalar :)

Excel Vers. ve Dili
Sayın nalakus,

Uygulamanıza istediğiniz il, ilçe ve köyleri açılan kutudan kaydetmeyi ekledim. İl ve ilçe adları tamam amakoy ve mahalleleri sizin eklemeniz gerekiyor. Umarım yararlı olur.

İyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım

emegi gecenlere,hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım
sizlerden bir ricam var çok güzel konulara deginiyor ve emek sarfedip cevaplıyorsunuz ögrenmek isteyen arkadaşlar için örnek program yapıp ekleseniz derim öyle tatbiki daha iyi anlaşılıyor tekrar teşekkür eder saygılarımı sunarım

Excel Vers. ve Dili
Kusura bakmayın en son kaydetmeden sıkıştırmışım.

Örnek ekte :eek:

Sayın Nalakus,

Bu istediğiniz bilgilerin tamamını siz bir aralara Trafik Ceza Programı yaparken yardım talebiniz üzerine eklemiştim.Kendinizi geliştirmeden ziyade sürekli aynı konularda yardım talep ettiğinizi görüyorum.Bu yola baş koyduysanız biraz çaba sarf etmenizi,gönderilen örneklerle, öğrenene kadar deneme yapmanızı haddim olmadan rica ediyorum.