Kişiler ve Ürünleri Alıp Almadığı

Merhabalar :hey:

Formu henüz tasarlayamadım çünkü mantığını oturtamadım.

Ekte veritabanını gönderiyorum.

Ben istiyorum ki bir formda Kişiler içindeki bir kişi seçilsin. (Burası basit. Benim sorunum şurada>) Bunun altında ise ürünler tablosundaki tüm ürünler listelensin ve yanında da onay işareti olsun.

Anlatabildim mi bilmiyorum ama öyledir diye umuyorum. Sorun varsa devam ederim. Eğer yardımlarınızı esirgemezseniz çok memnun kalacağım.

Saygılarımla...

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Türkçe
Sayın merdogan
Dosyanızda bir form göremedim.
Ayrıca biraz daha açıklayıcı yazarsanız yadımcı olunabilinir.

Merhabalar :hey:

İş yoğunluğum nedeniyle epeydir giremiyordum internete; cevap yazamadım üzgünüm.

Form göremedim demişsiniz ancak formu tasarlayamadığımı belirtmiştim.

Þimdi formu yaklaşık olarak tasarladım ancak sorunum zaten formu tasarlamakta :D

Ben veritabanını ekte gönderiyorum ancak anlaşılır olması açısından yaptığımı ve yapmak istediklerimi açıklayayım:

3 tane tablomuz var. Bunlar Giriş, Kişiler, Ürünler. Kişiler tablosuna kişi isimlerini giriyoruz. Ürünler tablosuna ise ürünleri giriyoruz. Giriş tablosunu ise form dolduracak. 1 tane de formumuz var; bunun adı da Giriş. Bu formda istediğim yani yapmak istediğim ise şöyle: İsim kısmından bir isim seçilecek, bunun altında ise ürünler tablosundaki tüm ürünler listelenecek. Yani aşağıdaki gibi bir görünüm olacak.

İsim: 1. Kişi <--- Burada liste kutusu var, isim buradan seçiliyor
----------------------
Ürünler: <------- bu liste ürünler tablosundan alınacak
[1. Ürün] | Alındı mı: x
[2. Ürün] | Alındı mı: x
[3. Ürün] | Alındı mı: x
...

Burada girilen değerler giriş tablosuna otomatik yazılacak.

Benim için zor olan yer Giriş tablosunun başlangıçta boş olması, ürünler kısmında tüm ürünlerin listelenecek olması ve sadece "Alındı Mı:" kısmı işaretlendiğinde tabloya veri yazılacak olması.

Sorgu olayını filan denedim ama işin içinden çıkamadım. Anlatımım yeterli olmadıysa söyleyin daha ayrıntılı anlatmaya çalışayım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla...