Kısmi Yeni Kayıt

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sn. Arkadaşlar

Bir form hazırladım formda belirli kayıtlar yeni kayıt eklediğimde aynen kalacak belirli kayıtların yeni kayıt durumuna geçmesini istiyorum. Örnek olarak hazırladığım ektek formda kırmızı dolgu ile yazılı olan kısmın birdefa girdiğimde devamlı duracak sarı dolgu ile belirlenmiş kısım ise altına koyduğum yenile butonunda yeni kayıt durumuna geçmesini istiyorum. Kırmızı taraf sabit olduğu için her defasında yeniden girmek istemiyorum. Sadece sarı tarafı girmek istiyorum. Yenile butonuna yazacağım kod hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar...

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba

Bu şekilde tek tabloyla notları takip etmeniz hatalı olur.. En azından Öğrenciler, Notlar ve Dersler adında üç ayrı tabo oluşturmalı ve ilişkilendirmelisiniz..

Benzeri bir uygulamayı sayın gitarisyen yapmış.. İncelemenizi öneririm, fikir verecektir..

Saygılar..

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=40820

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Kısmı yeni kayıt

Sn. Taruz

ilginiz ve alakanız için teşekür ederim verdiğim örnek sadece bir örnek olup yapacağım çalışma buna benzer bir çalışmadır. Benden istenen bu şekilde bir çalışma olup, kod yazımı gerektirmektedir. Arz ederim saygılar...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın abone0069,

Sizden bu çalışmayı isteyenlere bizden selam söyleyin, veritabanlarında tekrarlayan veriler kaydedilmez.

Bu konuyu çok işlediğim için fazla bir şey yazmıyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
Sayın abone0069 'un sorusu yanlış anlaşıldı zannederim. Yada ben yanlış anladım ve düğmeye kodları yazarak ekte gönderdim. İyi akşamlar.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Çok teşekür ederim.

Demekki ben yanlış anlatmışım inanın benim istediğim sizin yaptığınız şeyin ta kendisir. Ellerine sağlık saygılar sunarım uzmanım....

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
Rica ederim.
Demek sorunuzu doğru anlamışım. :) İyi akşamlar.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba sayın abone0069...

Ne benim ne de sayın modalı'nın sorunuzu yanlış anladığımızı sanmıyorum.. Farklı cümlelerlede olsa tablo dizaynının yanlış olduğunu, bunun düzeltilmesi gerektiğini anlatmaya çalıştık..

Bu şart mı?.. Elbette değil.. Çalışma sizin, istediğiniz kurguyu yaparsınız.. Ama "kariyeriniz bu projeye bağlı"* ise ne yazık ki çok parlak olacağını söyleyemeyeceğim.. ;)

Bunları yazmamın tek sebebi de, bütün iyi niyetimle sizi tekrardan, projeniz konusunda uyarmaktır..

Saygılar..

*Başka bir forumda aynı soru için kullandığınız ifadedir..