Köprüleri Kopyalamak

LIB

Excelde kullandığımız köprüleri kopyalamak mümkün müdür? Yani bir sayfada cevap tuşuna atanan ve aynı çalışma kitabında başka bir satıra giden köprüyü her satır için ayrı ayrı düzenlemek yerine yapabileceğimiz bir şey var mıdır? Copy-paste ile yapıldığında tüm köprüler aynı satıra gidiyor. Yapmaya çalışdığım şey ise sayfa1-satır13'deki köpünün sayfa2-satır13 ; sayfa1-satır14'deki köprünün sayfa2-satır14 v.vs...v.s.. gitmesi..

Tşk. :hey:

örnekteki tuşları kopyalayıp diğer sayfalara yapıştırabilirsin bi dene istersen

LIB

Imm hayır, aslında yapmaya çalıştığım şey bu değil..Daha ayrıntılı anlatacak olursam, bir kelime çalışma tablosu yapmaya çalışıyorum. Sayfa birde A sütununda alt alta kelimeler var, B'de yanlarına anlamlarının yazılması gereken kısım, C Sutununda ise cevapların gösterilmesi için Sayfa2 ye giden köprüler var.
Her satırda bir kelime var. Sayfa2'de de eşdeğer satırlarda Sayfa1'deki kelimenin cevapları var. İçinde 500'e yakın kelime olduğunu düşünürsek köprülerin düzensiz olması cevabın bulunmasını zorlaştırır. Yani demek istediğim her satıra tek tek köprü düzenlemek yerine köprünün her seferinde atanan sayfadaki satıra gitmesi için yapılacak bi şey olup olmadığı.. Copy - paste yapıldığında bir önceki satırda giden yere gidiyor. Formul kopyalamada olduğu gibi işlemiyor yani.

Sayfa1, satır12 deki köprü - Sayfa2, satır12
Sayfa1, satır13'deki köprü - Sayfa2, satır13

Çok Teşekkürler :hey:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu istediğiniz vba ile yapılabilir böyle bir çözüm işinize yararmı?

LIB

Evet tabiki yarar, ama ben beceremiyorum, yardım ederseniz ya da bana benzer bir örnek gönderebilirseniz çok sevinirim.

Çok Tşk. :hihoho:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kod ile sayfa1 A sütununda Sayfa2 A sütununa köprü oluşturulur.

[vb:1:b87512f0f9]Sub kopruolustur()
For a = 1 To 20
ActiveSheet.Hyperlinks.Add Anchor:=Cells(a, "a"), Address:="", SubAddress:="Sayfa2!A" & a, TextToDisplay:="Sayfa2!A" & a
Next
End Sub
[/vb:1:b87512f0f9]

LIB

İstediğim tam da böyle bir şeydi. Yardımlarınız ve ilginiz için çok çok teşekkürler

:icelim: