Kopyalanan Boş Hücreler Dolduğunda İçeriğin Aktarımı

Kopyalanan Boş Hücreler Dolduğunda Ýçeriğin Aktarımı

Sayın Forum Üyeleri,

Ekli Dosyada sorunumu izah etmeye çalıştım. Yardımlarınızı rica ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Sorunum çok kolay olmakla birlikte ifade etmekte biraz zorlandım, anlatım için affınızı ayrıca rica ederim.

Saygılarımla.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki hazırladığım örneği inceleyiniz. Açıklamalar dosya içindedir.

X

xxrt

Misafir
mlakdag,
Konuya ait dosyalarınızda belirtilen sorularınıza özetsel bir soru niteliği olarak ufakbir mesaj yazmanız halinde,site içerisinde..aldığınız bilgileri paylaşabilecek diğer üyelerimize faydalı olmakadına;açıklamalarınızı belirttiğim kriterlere göre yazmanızı ;
Saygılarımla teklif ederim.
Sorunuzu anlamak için dosyanızı indirdim,
Sorunuzu anlamak için konunun içeriğini inceledim...
Ve buna vakıf olup olmadığım konusuna ulaştım...Yani,
Ã?n soru olarak yazarsanız fayda ldığınız kadar faydalı olacağınıza inanıyorum.Ve konu başlıklarının daha konu özlü olmasını;
Bu dip not idi.Lütfen üzerinize alınmayın.Genel amaçlı olup,örneksel bir yazımdı.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Projeninzin tamamını bilmediğimiz için hangi şekil sizin işinizi çözer bilemiyorum ama worksheet_change işinizi bozacak ise bu kodla hücreye
değeri alacağı hücrenin referansınıda yazdırabilirsiniz.

Kod:
Sub aa()
On Error Resume Next
Sheets("sayfa2").Range("A2:B65536").ClearContents
a = WorksheetFunction.CountA(Sheets("sayfa1").Range("E2:E65536"))
c = 0
son = Cells(65536, 1).End(xlUp).Value
For b = 2 To a + 2
sat = Sheets("sayfa1").Columns("A").Find(Cells(b, 5).Value).Row
For d = 1 To Cells(b, 6)
If Cells(sat + d - 1, 1) <> "" Then
Sheets("sayfa2").Cells(c + 2, 1) = Cells(sat + d - 1, 1)
Else
Sheets("sayfa2").Cells(c + 2, 1) = "=+Sayfa1!a" & sat + d - 1
End If
Sheets("sayfa2").Cells(c + 2, 2) = d
c = c + 1
If Cells(d, 1) = son Then Exit Sub
Next d
Next b
End Sub

Sayın Leventm Ve Sayın Danersin,

Yardımlarınız için çok çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Cuma akşamı zaman ayırıp çözüm getirmenize rağmen benim Bugün teşekkür ediyor olmam nedeniyle de mahcubiyetimi belirtmek istiyorum.

Sayın xxrt,

Konu başlığı kısmı dışındaki eleştrilerinize tamamen katılmaktayım. Çok haklısınız, bu konuda daha dikkatli olacağım.

Konu başlıklarını detaylı yazmak konusuna tamamen katılmıyorum; detaylı başlık daha sonraki aramalarda daha kullanışlı olabilir düşüncesiyle hareket etmekteydim ama önemli olan benim düşüncemden ziyade forumun uygulamalarında bir standardı oturtabilmektir. Bu hususda da bundan sonra daha özlü konu başlıkları kullanmaya gayret edeceğim.

Saygılarımla.