korumalı çalışma kitabı veya sayfabilgileri siliniyor

herhangibir çalışma kitabını oluşturuyor koruma koyuyoruz ama bildiğimiz dosya silme yöntemi ile hazırladığım her şeyi bir anda silebiliyorlar. bunu engellemek mümkünmü?
ikincisi korumalı bir sayfada ctrl+de tuşlarına bastığınızda sayfadaki tüm bilgiler siliniyor sadece hücre şekilleri kalıyor. bunu tesadüfen fark ettim ama bunu da engellemek istiyorum . şimdiden teşekkürler

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Re: korumalı çalışma kitabı veya sayfabilgileri siliniy

nihatkocaoglan' Alıntı:
ikincisi korumalı bir sayfada ctrl+de tuşlarına bastığınızda sayfadaki tüm bilgiler siliniyor sadece hücre şekilleri kalıyor. bunu tesadüfen fark ettim ama bunu da engellemek istiyorum . şimdiden teşekkürler
Korumalı bir sayfada dediğiniz yöntemle hiç bir şey silemedim.

"Bu sayfa korumalıdır" şeklinde uyarı geliyor.

VALLAHİ ÃžİMDİ BENDE SİLEMEDİM AMA SİLİNDİ NEYSE ONU BULURUM AMA DİÐERİ İÇİN BİR ÇÃ?ZÜMÜNÜZ VAR MI? YANİ DOSYAYI SİLMEYE KARÞI KORUMAK İÇİN.

ONUNDA NASIL OLDUÐUNU BULDUM HATTA CTRL + DEL DEÐİL SADECE DEL YAPINCADA SİLİYOR, HÜCRE AÇIK AMA SAYFAYI KORUMAYA ALIRKEN "AÇIK HÜCRELERİ SEÇ" İÞARETLİ DEÐİL YANİ SAYFAYI KORDUKTAN SONRA BU HÜCREYE MÜDAHALE EDİLEMİYOR ANCAK, MAKRO ÇALIÞIPTA EN SON SAYFAYI SIRALADIÐI VE SEÇİLİ BIRAKTIÐI İÇİN DEL TUÞUNA BASINCA HERÞEY GİDİYOR.
ASLINDA SEÇİLİ OLDUÐUNU GÃ?RMÜYORUZ AMA SEÇİLİ KALIYOR VE SEÇİLİ LAN KOMPLE SİLİNİYOR

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe