koşullu biçimlendirme formülle çıkan sonucu algılamıyor

Excel Vers. ve Dili
ingilizce
excel formülle çıkan değeri koşullu biçimlendirmeyle renklendiremiyorum örnek: 6,77'den 7,48'i çıkarıyorum sonuç -0,71 çıkıyor ve koşullu biçimlendirme > hücre vurgulama kuralları > eşittir > şuna eşit olan hücreleri biçimlendir -0,71'i seçiyorum fakat -0.71'i algılamıyor, içerdiği metin > şu metni içeren hücreleri biçimlendir deyincede -0,71'i algılıyor fakat sadece -0,71'i biçimlendirmiyor, seçtiğim aralıkta bulunan -0,71'i bile olmayan başka sayılarıda biçimlendiriyor. hücreleri genel olarakta biçimledim sayı olarakta biçimledim metin olarakta hiçbir şey değişmedi sorun halen devam ediyor

Excel Vers. ve Dili
ingilizce
yalnızla şunu içeren hücreleri biçimlendir ="-0.71" yapıyorum fakat bir şey değişmiyor

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Merhaba, koşullu biçimlendirme formül sonucu ile sabit değeri farklı algılıyor. Bir örnek veriyorum:
FORMÜL SONUCUNA KOŞULLU BİÇİM UYGULA
6,77'den 7,48'i çıkardığınız formül sonucu olan -0,71 değerinin olduğu hücre "K4" de olsun. $K$4:$K$9 arasına kural uygulayacağız.
* "K4" ü seçelim
* Koşullu biçimlendirme
* Yeni kural >>> Kural türü > Formül kullan
* Formülümüz >>> =$K4=$K$4 (Burada K4 hücresi kendi hücresini esas alıyor. Başka bir hücreyi de referans gösterebilirdik. Mesela =$K4=$Z$1)
* Uygulama hedefi >>> =$K$4:$K$9
* Tamam

Başka bir örnek:
HEM FORMÜL SONUCUNA HEM SABİT DEĞERE KOŞULLU BİÇİM UYGULA
* Formülümüz >>> =YADA($K4=$K$4;$K4=-0,71)
* Uygulama hedefi >>> =$K$4:$K$9
* Tamam

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Siz hücrede -0,71 olarak görsenizde ondalık kısmı farklı olabilir. Bu sebeple YUVARLA fonksiyonu çözüm olacaktır.

Bahsi geçen çıkarma işlemi A1 hücresinde ise aşağıdaki formülü koşullu biçimlendirme menüsünde deneyebilirsiniz.

C++:
=YUVARLA(A1;2)=-0,71