koşullu biçimlendirme

bir excell çalışma kitabında bulunan değerlerden bir sütünü kdv hariç yanındaki sütünü kdv dahil rakamlardan oluşturdum. Benim yapamadığım sayfaya bir buton koyup kdv dahil ise dahil olan sütünları hariç ise hariç olan sütünları görmek. Ayrıca yazıcıya gönderdiğim zaman da bu biçimlerle çıkmasını istiyorum. bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

veri süz den yapabilirsiniz.veri bölümünden süzü seç otomatik süz ü seç
sütunlarım başında ok işareti gelecek.onu tıklayın karşınıza sıralanmış veriler
çıkar.sonuna gidin boş olmayanları seçerseniz dahil olanları boş olanları seçersen
hariç olanları verir.iyi çalışmalar

ama iki sütünun da ilk hücrelerinde aynı yazılar var yine de olur mu artı süzgeç kullanınca yazıcı çıktısı o şekilde olur mu teşekkür ederim

evet ben ya soldaki kdv hariç sütunu yada sağdaki kdv dahil sütunu görünsün istiyorum ayrıca bunun için bir de buton koyayım hangisini seçersem o olsun diye düşünüyorum

süzü kullandınmı işine yaramıyormu .bu raporda bütün satırların hem kdv.dail hem
kadv hariç bölümleri dolumu.yani bir satırda kdv hariç fıyat ile kdv dahil fiyat varmı.eğer böyle ise dahil ve hariç sutunları yanyana getir.hangisin yazdircaksan
diğer sutunu biçim bölümünden gizle diğerini yazıcıya gönder.ama dosyayı
saklama

eğer dahil olanın hariç hanesi boş ise süz den rahatlıkla bunu yapabilirsin
yapamazsan msn varsa karşılıklı exceli kullanarak yardımcı olabilirim
salimtuncel@hotmail.com

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. alpaltas gördüğünüz gibi konuyla ilgili örnek bir dosya eklemediğinizde cevap veren arkadaşlar afaki cevaplar vererek yardımcı olmaya çalışıyorlar. Sorunuzu sorarken örnek bir dosya ekleseydiniz sorunuza kısa zamanda cevap alabilirdiniz. Lütfen örnek bir dosya eklermisiniz.

sorunumu bir arkadaşım çözdü ama dosya eklerim tekrar belki siz daha farklı bir yöntem kullanırsınız ben de kendimi geliştirmiş olurum