koşullu biçimlendirme

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-05-2023
Merhabalar,
elimde bir tablo var ve bu tablodaki sütulardan birine (şekil sütunu) solundaki hücredeki kod a göre eğer formülü işleyerek şeklinin açklamasını yaptırıyorum (kısa veya uzun), daha sonra koşullu biçimlendirmeden kısa va uzun yazılarının mavi veya kırmızı olmasını sağlıyorum
Problem burdan sonra başlıyor
tablonun bütünlüğü için bir hücredeki yazı rengine göre yan hücrelerini otomatik olarak yada koşullu biçimlendirme ile nasıl aynı renge getirebilirim

iyi günler dilerim

Excel Vers. ve Dili
Office 365
27-05-2023
Merhabalar,
elimde bir tablo var ve bu tablodaki sütulardan birine (şekil sütunu) solundaki hücredeki kod a göre eğer formülü işleyerek şeklinin açklamasını yaptırıyorum (kısa veya uzun), daha sonra koşullu biçimlendirmeden kısa va uzun yazılarının mavi veya kırmızı olmasını sağlıyorum
Problem burdan sonra başlıyor
tablonun bütünlüğü için bir hücredeki yazı rengine göre yan hücrelerini otomatik olarak yada koşullu biçimlendirme ile nasıl aynı renge getirebilirim

Excel Vers. ve Dili
excel bir harikaaa yaa
merhaba şu soruma yardımcı olurmusunuz?

diyelim ki 10 adet cari hesabım var ve bi tanede anasayfam (sayfa 1) var.anasayfada nasıl birşey yapabiliriz ki oraya tıkladığım zaman istediğim cari hesap sayfasına ulaşayım. ve bundan sonra hangi sayfada olursam olayım anasayfaya gidebileyim.inşallah anlatabilmişimdir.bu sorumun çözüm acaba makro ile mi oluyor.bunları başka sayfalarda başka konularda da değerlendirmek istiyorum.:yardim:

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba;
ekli dosyayı inceleyin

Excel Vers. ve Dili
Office 365
27-05-2023
KÖprÜ

Merhaba,
çözümünüz çok basit
öncelikle ana sayfanın adını Ana Sayfa yapınki sonradan şaşırmayın (bu şart değil ama öneri)
sonra ana sayfada aleyna gıda yazan hücreye tıklayıp daha sonra sağ tıklayıp köprü ekle yi seçin
açılan menü de;
bağla kısmından: Bu belgede yerleştir i seçin
hücre başvurusunu yazın kısmında A1 yazıyordur yazmıyorsa yazın
hemen altındaki "veya bu belgedeki bir konumu seçin" kısmından ilgili dosyanın adını seçin (yazdırma alanı yazanı değil)
tamam dediğinizde Örn. aleyna gıda yazısı web linki tarzına dönüşecektir ve tıkladığınızda sizi Aleyna gıda sayfasına götürür
diğer cari hesaplar içinde ana sayfadan aynı işlemleri diğer cari hesapların üzerine gelerek köprü ekleyerek yapabilirsiniz
cari hesaplardan ana sayfaya dönmek için ise bütün cari hesap tablolarında tek tek örneğin Ünvanı yazan A1 hücresine köprü ekleyerek açılan menüden bu seferde ana sayfayı seçerek yapabilirsiniz
kolay gelsin
umarım yardımcı olabilmişimdir

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. aydogankemal,

Örnek dosyanıza göre diyelimki B2 hücresinide aynı renk yapmak istiyorsunuz. Bunun için B2 hücresini seçin ve koşullu biçimlendirme menüsünü açın. İlk koşulda formül bölümüne =EĞER($C2="KISA";0;1) formülünü yazın ve biçim menüsünden yazı rengini kırmızı yapın. İkinci koşulu ekleyip yine formül bölümüne =EĞER($C2="UZUN";0;1) formülünü yazın ve yazı rengini mavi yapın. İşleminizin gerçekleştiğini göreceksiniz. Diğer hücrelere siz uyarlayabilirsiniz sanırım. Umarım faydası olur.

Excel Vers. ve Dili
excel bir harikaaa yaa
çooook sağol

gerçekten sorularıma cevap bulduğum için teşekkür ederim.:hihoho: