Koşullu İşlem Yapmak İstiyorum

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Örneğin bir hücreye A kisisinin karşısında Vardiya yaziyorsa adını hücreye aktar yazmiyorsa B kişisini kontrol et yaziyorsa ayni hucreye aktar yazmiyorsa C.....
Daha sonra farkli bir hucreyede ilk hucre dolduysa digerlerini aktar diye birsey yazmam lazim.
Yani demek istediğim şu ki: Koca bir listede isminin karşısında Vardiya yazanları bul ve bana alt alta olacak şekilde o isimleri yazdır. Demek için bir fonksiyon yazmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim m

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
En kolay yöntemi filtreleme yapmaktır.

Vardiya bilgisinin yazdığı sütuna filtre uygulayın ve "Vardiya" kriterinie göre süzün. Sonra karşınıza gelen verileri başka bir sayfaya kopyalayın.

Bunun dışında formülle yapmak istiyorsanız dizi formül kullanmanız gerekir. Ya da yardımcı sütun kullanıp bu sütunu referans alıp normal formülle sonuca gidebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
En kolay yöntemi filtreleme yapmaktır.

Vardiya bilgisinin yazdığı sütuna filtre uygulayın ve "Vardiya" kriterinie göre süzün. Sonra karşınıza gelen verileri başka bir sayfaya kopyalayın.

Bunun dışında formülle yapmak istiyorsanız dizi formül kullanmanız gerekir. Ya da yardımcı sütun kullanıp bu sütunu referans alıp normal formülle sonuca gidebilirsiniz.
Filtreleme yapmak kolay dediginiz gibi ama ben otomatik yapsın istiyorum. Eger fonksiyonunu kullanarak ilk hucreye istedigimi aktariyorum fakat alt hücrelerde olmuyor. Mukerrer veri oluyor yani ayni veriler yazılıyor

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
İndis+Küçük+Eğer ifadesi ile arama yapınız.